Ege Haberleri

  Bayramiç Barajı'ndan arda kalanları yakacak için topladılar

  Fatih DALDAL / BAYRAMİÇ
  21.02.2015 - 01:19 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde, yağmurla birlikte eriyen kar sularının Kaz Dağları'nın eteklerinden baraja taşıdığı ağaç parçaları, vatandaşlar için kışlık odun oldu. Bayramiç Barajı'ndan halat ve sırık ucuna bağlanan çengellerle odunları toplayan vatandaşlar, eşek ve traktörlere yükleyerek evlerinin yolunu tuttu.

  İlçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Bayramiç Barajı, son günlerde etkili olan yağmur ile birlikte eriyen kar sularının taşıdığı ağaç parçalarıyla doldu. Kaz Dağları eteklerinden baraja sürüklenen ağaç parçalarıyla yakacak ihtiyacını karşılamak isteyen köylüler, baraja akın etti. Halatların ve sırıkların ucuna demir çengel takan köylüler, barajda balık yerine bu kez odun avlamaya başladı. Yakaladıkları odunları kıyıya çekip biriktirenler ardından traktörlerine ve eşeklerine yükleyip evlerine götürdü.

  Bayramiç Barajından arda kalanları yakacak için topladılar

  Kışın etkili olduğu bu günlerde, topladıkları odunların büyük fayda sağlayacağı kaydedildi. Köylülerden 45 yaşındaki Mahir Yıldırım, bu yıl kış çetin geçtiğini ve çok fazla odun tükettiklerini belirterek, "Artık odunluklarımız boşalmak üzereydi. Dağlardan baraja inen odunlar yardımımıza yetişti" dedi.

  Bayramiç Barajından arda kalanları yakacak için topladılar

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı