Ege Haberleri

  Bayramdan sonra sahaya

  İZMİR (DHA)
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, personelle bayramlaştı, operasyon sonrası 1.5 yılı dayanışma ve güvenli atlattıklarını, yargı sürecinin beraat edene kadar süreceğini söyledi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, personeliyle meclis salonunda bayramlaştı. Operasyon sürecine değinen Kocaoğlu, Genel Sekreter Pervin Şenel Genç’in de özgürlüğüne kavuşmasıyla tutuklu kalmadığını belirterek şunları söyledi:
  “Yargı süreci beraat edinceye devam edecek. Bu 1.5 sene içindeki çok sıkıntılı bir yolu birbirimize inanarak, güvenerek, dayanışma içinde atlattık. İşlerimizi aksatmadık, İzmirli hemşehrilerimize mahçup olmadık. Bayramdan sonra çok hızlı bir şekilde sahaya ineceğiz. Herkes kendi işini mükemmel şekilde yapmayı çalışacak. Tabii ki yasal, hata yapmadan hızlı çalışacağız.”

  İzmir farkı
  Sıkıntı ve üzüntüleri aşarken en büyük faktörün halkın kendilerine güvenmesi olduğunu belirten Kocaoğlu, İzmir basınının da destek olduğunu vurguladı, “Buna İzmir duruşu, dayanışması, İzmir çukuru, İzmir insanının sevecenliği, demokrasi kenti, ilk ve son kurşunun atıldığı kent deyin. Ne derseniz deyin, bu İzmir farkıdır” dedi.
  Terör olaylarına da değinen Kocaoğlu, “Bunları birlikte, 75 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aşacağız. En ileri kenti, en ileri halkı, İzmir buna öncülük yapacak. Aynı Foça’daki terör faciası sonrasında hastanelere akın akın kan vermek için koşan İzmirli duruşu gibi, biz öncülük yapmak zorundayız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı