Ege Haberleri

  Bayram öncesi sıkı denetim

  İZMİR, (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde, tatlı ve şekerleme üretim merkezlerinde denetim yaptı. Temizlik ve hijyen kurallarına uymayan işletmeler için yasal işlem başlatıldı.

  Ramazan Bayramı’nda Karşıyakalıların daha temiz ve sağlıklı gıda tüketmesi için denetimlerini arttıran Karşıyaka Belediyesi ekipleri, tatlı ve şekerleme üretilen işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Üretim ve depolama alanları, kullanılan gıda malzemeleri, yangın tüpü, kıyafet ve hijyen koşullarına uymayarak halk sağlığını hiçe sayan işletmeler için yasal işlem başlattı.

  Bayram öncesi sıkı denetimSATICILARA UYARI

  Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü’nün birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde başta baklava olmak üzere, tatlı ve şekerleme üretimi yapan işletmeler kapsamlı bir şekilde denetlendi. Uygunsuz üretim ve satış yapılan işletmelere para ve kapatma cezası uygulandı. Satıcılara; etiket ve kilo uyarısı da yapıldı.

  "HALK SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZ"

  Halk sağlığını tehlikeye atacak hiçbir üretime izin vermeyeceklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka halkının daha sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmesi için denetimlerimizi sürdüreceğiz. Uyarıları ve kuralları dikkate almayan esnaf için ise yasal tedbirleri eksiksiz uygulayacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı