Ege Haberleri

  Bayraklı'da yeşil alan seferberliği

  Hürriyet Haber
  05.01.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  Bayraklı Belediyesi, yeşil alan ve park seferberliği başlatırken Başkan Hasan Karabağ, "Vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında vakitlerini parklarda geçiriyor. Oralara çocuklarımız için yeni oyun grupları, spor aletleri de koyduk. Hemşerilerimin bundan memnun olması ise bizi mutlu ediyor" dedi.


  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçedeki yeşil alan çalışmalarını ara vermeden sürdürürken, vatandaşlara aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği ve spor aktivitelerini yapabileceği yeni alanlar oluşturuyor. Yapılan çalışmalarla ilçedeki yeşil alan ve park sayısı arttırılırken mevcut parklar düzenleniyor.
  Bayraklı'da vatandaşların aileleri ile birlikte parklara olan yoğun ilgisinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, bugüne kadar yapılan hizmetleri ilçe halkıyla birlikte gerçekleştirdiklerini ve bunda da büyük başarı kaydettiklerini vurguladı. Başkan Karabağ, "Göreve geldiğimizde ilk işimiz mevcut parkları revize ederek kullanıma hazır hale getirmekti. İlçemizde bulunan mevcut parklardan 116'sını modernize ettik. İlçemize 30 yeni park kazandırdık. Vatandaşlarımızın rahat spor yapabilmesi için parklardaki uygun alanlara halı saha, basketbol sahası, tartan pist ve spor aletleri koyarak onları sporla buluşturduk. Ayrıca 2015 yılı içersinde mevcut parklarımızdan 17'sini daha revize ederek rahat modern ve kullanışlı hale getireceğiz 2015 yılı içersinde yeni parklar ve yeşil alanlar yapacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı