Ege Haberleri

  Bayraklı'da sokak köpekleri kısırlaştırılıyor

  İZMİR, (DHA)
  25.09.2014 - 12:11 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, ilçedeki sahipsiz köpeklerin yüzde 80’ini kısırlaştırdığı, muayene ve aşılama işlemlerinin de düzenli bir şekilde yapıldığı bildirildi.

  Bayraklı’da, Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, ilçedeki sahipsiz köpeklerin kontrolsüz bir şekilde üremesini engellemek için yüzde 80’ni kısırlaştırdığı belirtildi. Ekiplerin ayrıca sahipsiz hayvanların muayene ve aşılama işlemlerini de düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği kaydedildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, telefonla veya e-posta yoluyla bildirilen, sahipsiz hayvanlarla ilgili şik?yetleri anında değerlendirerek çözüme kavuşturduğu dile getirildi.

  Hayvanlarla ilgili yaşanan travma durumlarına ise veteriner hekimler cerrahi müdahale bulunup tedavi altına alıyor. Isırma vakalarında ise sahipsiz hayvanlar 10 gün süreyle gözetim altında tutuluyor. Yetkililer, Bayraklı sınırları içerisinde 2009’dan bu yana herhangi bir kuduz vakasına rastlanmadığını bildirdi. Sokak hayvanları ile ilgili şik?yet ve öneriler 371 66 82 numaralı telefona yapılabiliyor.

  Bayraklıda sokak köpekleri kısırlaştırılıyor

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerini üstlendiklerini belirterek, "İlçemizde başıboş gezen köpeklerin önemli bir bölümü kısırlaştırdık. Bu işleme devam edeceğiz. Bunu kontrolsüz üremenin önüne geçmek için yapıyoruz. Ayrıca kazalarda yaralanan hayvanları veterinerlerimiz tedavi ediyor. Kurulduğumuz günden bu ya herhangi bir kuduz vakasıyla karşılaşılmaması oldukça sevindirici. Düzenli olarak sokak hayvanlarını aşılıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı