Ege Haberleri

  Bayır: İTO’nun adı AKTO olsun

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  11.05.2011 - 22:17 | Son Güncelleme:

  CHP, İzmir’de, 250 sivil toplum kuruluşundan randevu istedi. Amaç, milletvekili adaylarını tanıtmak ve seçim bildirgesini anlatmak. İl Başkanı Tacettin Bayır, bu kapsamda İzmir Ticaret Odası’ndan (İTO) da randevu istediklerini, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz’ı aradığını, “Randevulara Başkan karar veriyor” yanıtını aldığını söyledi, şöyle dedi:

  “Ancak geri dönen olmadı. Üyesi olduğum İTO’nun ilk meclis toplantısında adının AKTO olması için önerge vereceğim. Çünkü akp’li adaylar gidip konuşuyor. İTO, akp’nin bakanlarını ağırlamaktan kendi işini yapamıyor. 125 yıllık İTO’nun tarihinde hiç bu kadar siyasete bulaşan Başkan görmedim. Meclisin içinde de bu yönde sıkıntı var. İTO tarafsız olmalı. chp’ye karşı tavır var diyemem ama akp’yi kolluyorlar.”

  ÖNERGESİNİ BEKLERİZ

  İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Bayır’ın iddialarına şu sözlerle yanıt verdi: “Doğruyu söylemiyor. Randevu talebi İTO Meclis Başkanlığı’na değil, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yapılır. Kaldı ki oraya bile bir başvuru yok. Biz her partiye eşit mesafedeyiz ve chp’nin de oda meclis toplantılarına çağrılabileceğini ve çağırdığımızı İl Başkanı’na ifade ettim. Bizim günler vermemize rağmen kendilerinin herhangi bir şekilde organizasyon talepleri olmadı ve kendilerine tarafımızdan hiçbir şekilde olumsuz yanıt verilmedi. Tamamen iletişim eksikliği ve yanlış bilgilenme. İTO, 125 yıllık ismini değiştirmek ihtiyacı içinde değil. Önergesini vermesini de bekleriz. Oylama sonucunu her seçim sonucunda olduğu gibi görebilirler.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı