Ege Haberleri

  Bayern Karşıyaka

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  03.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayern Münih Kulübü'nde gördüğü yenilikleri Çiğli'ye taşımak için kolları sıvayan Teknik Direktör Reha Kapsal, spor salonunu yıktırıp yeni fitness aletlerinin siparişini verdi. Kapsal öğrencilerine günlük programı da dijital ekran araclığı ile gönderecek.

  BANK Asya 1. Ligi'nde sezonun tamamlanmasının ardından soluğu Almanya'da alan Karşıyaka Teknik Direktörü Reha Kapsal, Bayern Münih'in tesislerinde gördüğü yenilikleri İzmir'e taşımak için kolları sıvadı. İlk iş olarak Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'ndeki spor salonunun genişletilmesi çalışmalarını başlatan Kapsal, yurt dışından yeni fitness aletlerinin de siparişini verdi. Soyunma odalarını baştan aşağı yeniletecek olan Kapsal, futbolculara talimatlarını dijital ekran aracılığı ile verecek.

  TÜRKİYE'DE İLK DEFA

  Takımdaki her oyuncunun fiziği, teknik kapasitesi, yağ, kas oranı ve gücüne göre ayrı antrenman programı geliştiren Reha Kapsal, ’’Futbolcuların dolaplarına özel dijital ekranlar monte edilecek. Toplu halde yapılan antrenmanların dışında her futbolcunun günün hangi saatinde hangi çalışmayı yapacağı, masaj zamanı, dinlenme süresi, yemek saati ve ne yiyeceği bu ekranlarda yazacak. Süper Lig dahil Türkiye'deki hiçbir kulüpte bu tür bir sistem yok. Karşıyaka'da bu anlanmada bir ilki gerçekleştireceğiz’’ dedi.

  MODERN İDMAN METOTLARI

  Almanya'da sadece tesisleri incelemediğini, antrenman metotlarındaki yeniliklerle ilgili araştırma da yaptığını dile getiren Kapsal, ’’Tepeden tırnağa yenilenecek tesislerle modern bir çalışma ortamına kavuşacağız. Pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran gymstick ve kuvvet, denge becerilerini geliştirip kasların çok yönlü çalışmasına imkan sağlayan stability ball ile bu sene de çalışma yapıyoruz. Geçen sezon hiç adale sakatlığı yaşamadık. Bu da uyguladığımız sistemlerin doğruluğunu gösterir’’ şeklinde konuştu.

  ÇİĞLİ TESİSLERİ ŞANTİYEYE DÖNDÜ

  Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'ndeki salonun genişletme çalışmalarını başlatan Reha Kapsal, buraya yeni fitness aletleri monte ettirecek. Gelişen ve değişen antrenman yöntemlerini de yakından takip eden Kapsal, her futbolcuya özel program hazırlayıp, bunları dijital yoldan öğrencilerine bildirecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı