Ege Haberleri

  Basmane’de geri sayım

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜÇBİRLİĞİ ve EGS Holding işbirliğiyle gerçekleştirilen Dünya Ticaret Merkezi projesi için geri sayım başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yüksel Çakmur ve arkadaşlarının, ruhsat iptali için İzmir 3. İdare Mahkemesi'ne açtığı davanın, projede değişiklik yapılması şartıyla reddedildiğini hatırlatan Güçbirliği Holding Başkanvekili Murat Demirer, ‘‘Projede gerekli değişiklikleri yaptık'' dedi.

  DEMİRER, Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu üyeleri ve Proje Mimarı Ertem Ertunga'yla, önümüzdeki günlerde Konak Belediyesi Meclisi'nde görüşülecek olan, Dünya Ticaret Merkezi Projesi'yle ilgili, İmar Komisyonu üyelerine brifing verdi. Mahkeme kararı doğrultusunda, projede 1 / 5000 ölçekli nazım planına göre revizyon yaptıklarını belirten Demirer, ‘‘Proje Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçti, Konak Belediye Meclisi'nden de geçerse, inşaata başlayabileceğiz'' diye konuştu.

  BUGÜNE kadar Kahramanlar'daki çok katlı otoparkla birlikte projeye, 35 milyon dolar harcadıklarını vurgulayan Demirer, dünya ticaret merkezinin çok özel bir proje olduğunu ve İzmir'in sosyal ve kültürel hayatına farklı bir kimlik kazandıracağını belirtti, ‘‘Projemiz Konak Belediye Meclisi'nden geçtikten ve bürokratik işlemleri hallettikten sonra, Dünya Ticaret Merkezi'ni 24 ay içinde tamamlayacağız'' dedi.

  ALIŞVERİŞ merkezi ve ofislerin bulunacağı ana binanın, 24 metre yüksekliğinden olacağına işaret eden Demirer, 5 metrelik çekme mesafesini de kullanmak istediklerini belirtti, ‘‘Bu alanı da kullanırsak, tüm bölgenin otopark sorunu çözülecek'' dedi. Binanın çok özel bir proje olduğunu vurgulayan Ertunga ise ‘‘Ofisleri, alışveriş merkezi, tiyatro, sinema, opera salonları ve 5 yıldızlı oteliyle, Dünya Ticaret Merkezi İzmir'in ufkunu değiştirecek'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı