Ege Haberleri

  Başkana dayağa tepki yağdı

  O. Nuri BOYACI- Hasan ASLAN, (DHA)
  16.10.2007 - 20:29 | Son Güncelleme:

  Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Orhan Karaköse’nin Esnaf Lokali’nin tuvaletinde MHP’li Muhammet Akça’nın saldırısına uğramasına siyasilerden tepki yağdı.

  Başkana dayağa tepki yağdı

  Saldırıyı gerçekleştiren Muhammet Akça dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, evinde dinlenen Başkan Karaköse, saldırganın belli rant çevreleri tarafından yönlendirildiğini ileri sürdü.Saldırıdan sonra kaldırıldığı Özel Sağlık Hastanesi’nden dün taburcu edilen CHP’li Belediye Başkanı Orhan Karaköse evinde dinlenmeye çekildi. "Geçmiş olsun" ziyaretlerini kabul eden Karaköse, perşembe günü savcılığa giderek ifade vereceğini söyledi. DAVACI OLACAKSaldırıyla ilgili davacı olacağını kaydeden Karaköse, öldürmeye kasıt olduğunu belirtti. Saldırganın kendisine çok saygılı olduğunu, eşinin de belediyede emlak servisinde çalıştığını söyleyen Karaköse, "Evimde dinleniyorum. Hala ifade vermedim. Bu halimle dışarı çıkmak istemiyorum. Çok ciddi bir tehlike atlattım. Saldırgan beri öldürmeye kalkıştı. Muhammet Akça bana her zaman saygılı davranan bir genç. Eşi de belediyede yanımda çalışıyor. Bu genci belli çevreler alkol alınca kullanıyor, yönlendiriyor. Sarayköy’de ranta alışmış bir kesim var. Bunlar koltuğu bırakmak istemiyor. Muhammet Akça gibi gençleri de yönlendiriyorlar" dedi.MHP talihsiz bir olay

  MHP Sarayköy İlçe Başkanı İsmail Karlıoğlu da saldırıyı kınadığını söyledi. Olayın siyasi boyutu olmadığını, her iki tarafın da alkollü olduğunu söyleyen Karlıoğlu, "Alkolün etkisiyle böyle talihsiz bir olay yaşanmış. Başkana yapılan saldırıyı kınıyorum. Düğünde yaşanan bir tartışma büyümüş ve istenmeyen bu olay yaşanmış" dedi. Karlıoğlu, Sarayköy’de son dönemde yaşanan olayların da tedirgin edici olduğunu sözlerine ekledi. Siyasetçiler olayı kınadıSaldırıya Denizli ve Sarayköy’de siyasi çevrelerden tepki yağdı. CHP İl Başkanı Ümit Dizdaroğlu, saldırının çok çirkin ve saygısızca olduğunu belirterek, "Yerel yönetimin başındaki bir insana saygı gösterilmeli. Sebebi ne olursa olsun saldırı çok çirkin ve yakışıksız. Bu hareketi gerçekleştirenlerin belli bir siyasi partinin mensubu olması, bu siyasi partinin de bu konuda gerekli önlemleri alması zorunluluğunu ortaya koyuyor. Seçim gecesi de başkanın seçim bürosuna saldırı düzenlendi. Sarayköy, aydın insanların yaşadığı bir ilçe. Ancak, bazı münferit gelişmeler oluyor. Hiçbir şeyin çözümü şiddet değil" dedi. HOŞGÖRÜ HAKİM OLMALICHP Sarayköy İlçe Başkanı Celal Köseoğlu da saldırıyı kınadıklarını söyledi. AKP Sarayköy İlçe Başkanı Ahmet Özbaş, başkana saldırıyı doğru bulmadığını söyleyerek, "Özellikle siyasilere ve seçilmiş belediye başkanlarına yönelik bu tür hareketler çok yanlış. Kesinlikle kabul edilemez" derken AKP Denizli İl Başkanı Bilal Uçar "Nedeni ne olursa olsun, siyasi arenada hoşgörünün hakim olduğu bir dönemde bir belediye başkanına yapılan bu saldırıyı kınıyorum" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı