Ege Haberleri

    Başkan Kocaoğlu’na kırmızı destek

    İZMİR, (DHA)
    07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

    ARAMA Kurtarma Derneği (AKUT) İzmir Birim Başkanı Ömer Karaca ve AKUT gönüllüleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir araya geldi. AKUT’un İzmir’deki çalışmaları hakkında özet bir bilgi sunan Karaca, 2006’dan itibaren başladıkları örgütlenme çalışmalarının sonucu bugün, çoğu üniversite mezunu olan 300’e yakın gönüllü ile hizmet verdiklerini söyledi.

    Bugüne kadar 10 bin öğrenci ve öğretmeni eğitim seminerinden geçirdiklerini açıklayan Karaca, “Amacımız, vatandaşlara afetlerde doğru davranış bilincini öğretmek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Toros Eğitim Merkezi’nden eğitimlerimiz de yararlanıyor. Bu nedenle Başkan Kocaoğlu’na desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

    AKUT ekibinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Kocaoğlu ise gönüllü kuruluşlarla işbirliği yapmaktan her zaman büyük keyif aldıklarını söyledi. AKUT’un insanlık adına çok önemli bir görevi gönüllü olarak üstlendiğinin altını çizen Başkan Kocaoğlu, “İnsana, hayata bakış açınızdan dolayı size teşekkür ediyorum. Hayattaki en önemli şeyi yapıyorsunuz. Can kurtarıyorsunuz. Ne zaman bir dileğiniz olursa, seve seve yardımcı olmaya çalışırım” diye konuştu.

    Konuşmaların ardından AKUT İzmir Birim Sorumlusu Ömer Karaca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na AKUT tişörtü ve AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki’nin “Vatan lafla değil eylemle sevilir” adlı kitabını armağan etti. Başkan Kocaoğlu da AKUT gönüllülerinin giydiği montu giyerek destek mesajı verdi.

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNAN HABERLER

        Sayfa Başı