Ege Haberleri

  Başkan Altungün’den önce küfür sonra özür

  Latif SANSÜR / KUŞADASI, (DHA)
  17.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belediyenin 1 yıllık işlemlerini denetlemek için yasa kapsamında oluşturulan denetleme komisyonu, Aydın Kuşadası Belediye Meclisi’ni karıştırdı.

  Olağanüstü meclis toplantısında söz alan bağımsız üye Faik Alp, Başkan Esat Altungün’ün geçen yıl önerdiği üç isimden oluşan komisyonun hazırladığı raporda her şeyin toz pembe gösterildiğini belirterek, “Belediyeyi iyi yönetiyorsanız, ‘Hata yok, usulsüzlük yok’ diyorsanız, kendinize güveniyorsanız denetlenmekten kaçmamanız lazım. CHP’li meclis üyelerine sesleniyorum, lütfen duyarlı ve dürüst olalım” dedi.

  Alp’in bu sözlerine Başkan Altungün’ün tepkisi sert oldu. Altungün, “CHP meclis üyelerine ‘Dürüst değil’ diyenin ağzına s...” diye konuştu. Bir diğer bağımsız üye Behçet Alp’in, “Ne yaparsınız” diye sorması üzerine Başkan Altungün’ün aynı sözleri bir kez daha tekrarlaması şok etkisi yarattı.

  Tartışmalar sonrası gizli oyla yapılan seçimde denetleme komisyonu Başkan Altungün’ün istediği sayı ve önerdiği Zekeriya Tünk, Yusuf Emik ile Muşti Demiroğlu isimlerinden oluşturuldu. 2 CHP’li, 3 bağımsız üye oy kullanmayarak bu tavrı protesto etti.

  Altungün, toplantısı sonrası, meclis üyeleri ve salondaki izleyicilerden, “Sinirlerime hakim olamadım” diyerek özür diledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı