Ege Haberleri

  Başbakan Erdoğan’la Kılıçdaroğlu geliyor

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti, soruları yanıtladı.

  Otoyol geçişlerinde OGS ve KGS karması sistem getirileceğini ve uygulamanın İzmir-Çeşme arasında başlayacağını belirten Yıldırım, “Çalışmalar bir kaç ay içinde biter. Bu sistemin adı HGS, Hızlı Geçiş Sistemi” dedi.

  Adaylığa yanıt yok

  İzmir’den milletvekili adayı olup olmayacağı sorusunu Yıldırım, şöyle yanıtladı:
  “Kimin, nereden aday olacağı benim irademin dışında olan bir konudur. Ama nereden aday olursak olalım görevimiz ülkemize hizmet etmektir. Ben İzmir milletvekili değilim diye bugüne kadar İzmir’e nasıl yaklaştıysam bundan sonra da hükümetimiz aynı şekilde yaklaşacak. Arzu ettiklerine saygımız var ama seçimlerle ilgili şu anda gündem yok.”
  Yıldırım, 80 kilometrelik Aliağa- Menderes Hafif Raylı Sistemi’nin 6 Mart’ta Alsancak Garı’ndaki açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağını ifade etti, “Böylece İzmir bir kez daha farklılığını ortaya koyacak. Siyasette hoşgörünün ve uzlaşmanın merkezi olduğunu da Türkiye’ye göstermiş olacak” dedi.
  Yıldırım, inşaatı her iki taraftan başlayacak İstanbul-İzmir Otoyolu için de 27 Şubat’ta saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenleyeceklerini belirterek vatandaşları davet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı