Ege Haberleri

  Başarılı öğrencilere ödül

  İZMİR, (DHA)
  22.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayraklı Belediyesi tarafından 2011-2012 eğitim-öğretim yılında başarılı öğrencilere verilen kursları bitirerek istedikleri lise ve üniversiteleri kazanan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

  Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi kurslarında eğitim gören öğrenciler sınavlarda başarı gösterdi. Öğrenciler, Yüzme Havuzu Düğün Salonu'nda kendileri için düzenlenen ödül töreninde Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile bir araya geldi. Başkan Karabağ, başarılı öğrencilere ödüllerini verdi.
  Öğrencilerden başarılı olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Başkan Karabağ “Hiçbir sebepten dolayı yılmayın. Bunlar başta ekonomik sebep olmak üzere bütün olumsuzluklar olabilir. Bayraklı Belediyesi olarak gençlerimize ve geleceğimize her zaman sahip çıkacağız gençlik için çalışmaya devam edeceğiz. BAY-GEM'de kurs gören 8. sınıflarda toplam 262 öğrenci SBS sınavına girdi. 188 öğrenci Anadolu ve Anadolu meslek liselerine yerleşti. Öğrencilerimizin 62'si 400 ve üzeri puan ortalamasıyla başarı yakaladı. 12. Sınıflarda toplam 119 Öğrencimiz LYS sınavına girdi ve 62'si 4 senelik üniversitelere yerleşti. Bunların arasından mimarlık, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, istatistik, mekatronik mühendisliği gibi gözde bölümleri kazanan öğrencilerimiz var. Bu başarıların gizli kahramanları öğretmenlerimizi, emeği geçenleri ve başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyor başarıların devamını diliyorum” dedi.
  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı