Ege Haberleri

  Baretli protesto

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  11.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu, hastanelerin özellikle acil servislerindeki görevlilere saldırıları protesto için eylem düzenledi.

  İZMİR Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu, geçen hafta Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH) Acil Servisi’nde bir hasta yakınından şiddet, tehdit ve hakaret gören iki asistana destek için eylem düzenledi.Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İzmir Şubesi’nin (SES) de deesteklediği eyleme katılanlar baret taktı.

  Şiddet görüp şikayetçi olan Dr. Gizem Aydınok’un da yer aldığı eylemciler adına Dr. Yoldaş Demirtaş açıklama yaptı. Özellikle acil servislerde görevli doktorların can güvenliğinin tehnlikede olduğunu savunan Demirtaş, şunları söyledi:

  “Olağan hale geldiği düşünülmeye başlanan hekime yönelik şiddete karşı her durumda tepki üreteceğimizi herkese duyurmak isteriz. Asla kabullenilemeyecek bu olaylar karşısında susmamız imkansızdır. Hekimlere yönelen şiddetin mimarları bugün ülkemizde kelimenin tam anlamıyla ‘canla başla’ çalışan hekimlere ‘çekin gidin’ diyebilecek kadar pervasız davrandıkça, bu şiddetin bitmeyeceği açıktır.”

  Acil servislernden

  başlayarak, doktorlara baret dağıtacaklarını belirten Demirtaş, “Hekimlere yönelen şiddete karşı bundan yöneticileri sorumlu tutacağımızı belirttik. Bir daha yaşanacak çirkin bir saldırı durumunda tepkimizin çok daha büyük olacağını bildiriyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı