Ege Haberleri

  Barça kurbanı

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İspanya’ya gidip dünya devi Barcelona’yı incelediğini belirten tecrübeli teknik patron, 1. Lig’de fark yaratmak için Karşıyaka’ya aynı sistemi monte etmeye çalıştığını, ama aşının tutmadığını söyledi.

  KARŞIYAKA’ya 100. yılında şampiyonluk sevinci yaşatıp Süper Lig’e taşımak için göreve gelen, ancak ilk 8 maçta 5 puanla yetinince istifa etmek zorunda kalan Teknik Direktör Reha Kapsal samimi itiraflarda bulundu. Ligde fark yaratacak bir takım oluşturmayı planladığını belirten Kapsal, “Barcelona’ya gidip altyapıdan (A) takıma kadar uyguladıkları sistemi inceledim. Dünya futboluna damgasını vuran Barca modelini KSK’de uygulamak istedim. Ligde birçok takım yakın bütçeler, bilinen futbolculardan kurulu kadrolar ve benzer sistemlerle şampiyonluk yarışı verecekti. Fark yaratmak için yola çıktım, ama olmadı” dedi.

  Hata yaptım

  Yirmi yeni transferle ilk maçtan itibaren yeni sistemi uygulamaya çalışarak hata yaptığını belirten Kapsal, “Hazırlık döneminden itibaren çalıştığımız 4-6-0 sistemiyle oynadığımız özel maçlarda alınan iyi skorlar beni yanılttı. Ligde kadroyu ofansif sisteme uygun, kısa, hareketli oyunculardan kurduk. Hücuma bekler dahil 8 oyuncuyla birlikte çok hızlı çıkmak, rakibe ileride pres yapmak istedik. Adana maçına mağlup başladık. İlerleyen haftalarda da defansta açık verip goller yiyince futbolcuların  üzerindeki baskı arttı. Ofansif sistemi kadro oturduktan sonra uygulasaydık belki böyle olmazdı” diye konuştu.

  Bıraktım, ama

  Orta sahada ofansif futbolcu eksikliğini hissettiklerini de belirten Kapsal şunları söyledi: “Transferin son günlerindeki arayışımız sonuç vermedi. Mersin’den Erman Özgür’ü istedik, alamadık. İlk 5 maçta 1 puan alınca K. Erciyes maçının ardından istifa ettim. Başkan Hüseyin Çalışkan altı saat benimle görüşüp kalmaya ikna etti. Son 3 maçta geçen sezonlarda da oynadığımız pivot santrforlu sisteme dönüp 3 maçta tek gol yedik. Şimdi olmadı, ama ileride ofansif sistemi bir takıma uygulayıp başarılı olacağım. Kaybettiğimde değil, vazgeçtiğimde yenilirim. Tüm Karşıyaka’ya teşekkür ediyorum. Kadro başarılı olursa en çok ben sevineceğim.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı