Ege Haberleri

  Balık sektörüne özel projele

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  05.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balık işleme tesislerinin projelendirilmesinden kurulumuna kadar tüm süreçleri kapsayan butik tesisler kuran Tamay, bu yıl yüzde 15 büyümeyi hedefliyor.

  Yaklaşık 65 yıl önce ticari hayatına bakır işleme tesisi olarak başlayan Tamay Endüstriyel Ürünler Sanayi, günümüz teknolojisiyle kendini yenileyerek paslanmaz çelikten mamul drenaj kanalı, yer süzgeci ve gıda işleme tesislerinde kullanılan ürünleri portföyüne ekledi. Firma, gıda sektörüne yönelik anahtar teslim projelerle de adından söz ettiriyor. Son yıllarda balık üretim tesisleri için paslanmaz çelik ekipman üretimine başladıklarını söyleyen Tamay Endüstriyel Ürünler Dış İlişkiler ve Pazarlama Sorumlusu Ebru Ertamay, 1946 yılında kurulan şirketin, gıda sektörüne yönelik fonksiyonelliği ve ürünün mukavemet yapısı gözetilerek hijyen ürünlerle kullanıcılara profesyonel çözümler sunduğunu kaydetti. Ertamay, “Firmamız günümüz teknolojisini deneyimi ile bütünleştirerek paslanmaz çelikten mamul drenaj kanalları, yer süzgeçleri ile gıda işleme tesislerinde kullanılan ileri işleme hatları, livar devirme, konveyör bantları gibi ürünleri üretiyor. Gıda sektörüne yönelik anahtar teslim projeler de üstleniyor” dedi.
  Yeni ihracat pazarları
  Firmalarının balık sektöründe çok önemli projeler gerçekleştirdiğini dile getiren Ertamay, “Tamay, balık işleme tesislerinin projelendirilmesinden kurulumuna dek tüm süreçleri yöneterek, anahtar teslim projeler üstlendi, bugüne dek tamamladığı önemli projelerle sektörde güçlü bir yere oturdu” diye konuştu. Ürünlerinin yurtdışında da tercih edildiğini aktaran Ertamay, Makedonya ve Afganistan’a ihracat yaptıklarını, bu yıl daha çok yurtdışında yeni pazarlar

  BÜYÜME HEDEFİ
  Ebru Ertamay, 2011’i yüzde 10 büyüme ile kapatan işletmelerinin bu yıl içinde yüzde 15 büyüme hedefi koyduğunu belirterek, “Ürünlerimizin yurtdışında da tercih edilmesinin, firmamızın 65 yıllık deneyiminin sağladığı kalite ve güvenin bir yansıması olduğu kanaatindeyiz. Tesislerimizde araştırma, geliştirme ve uygulanabilirlik sistemlerini kullanarak yurtiçi ve yurtdışında alabalık ve çipura-levrek ileri işleme hatlarımızda tercih ediliyor” diye konuştu.

   

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı