Ege Haberleri

  Balçova’da Gaziler Günü

  İZMİR (DHA)
  19.09.2015 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanın verilişinin 94. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Balçova’da da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

  Balçova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Balçova Garnizon Komutanı P.Alb.Hasan Paçacı, Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Erdoğan Öztürk, protokol üyeleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na Çelenklerin konulmasının ardından törene katılanlar Saygı Duruşu’nda bulunarak İstiklal Marşını okudu.

  Balçova’da Gaziler Günü

  Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın Gaziler Günü nedeniyle verdiği yemeğe ise ilçede yaşayan Şehit Yakınları, gaziler ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Çalkaya "Sizler ve sizlerin yakını olan şehitler bu vatan için ya canını ya da bir organını feda etti. Bizlerin, size minnettarlığımızı sözlerimiz ile anlatmamız çok zor. O yüzden sizin kadar vatanımızı severek sizlere borcumuzu ödeyebiliriz" diye konuştu. Vatanın kurtuluşunun gelecek nesillere aktarılması için de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Çalkaya "Binlerce Balçovalı çocuğumuzu Çanakkale’ye ve Anıtkabir’e götürüyoruz. Amacımız bağımsızlık ruhunu ve vatanın nasıl kurtulduğunu onlara öğretebilmek" dedi.

  Balçova’da Gaziler Günü

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı