Ege Haberleri

  Bahçeli: MHP’nin baraj kaygısı yok

  Ferah IŞIK - Ramazan ÇETİN / AYDIN, (DHA)
  27.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nazilli Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Aydın’da ilk olarak Buharkent Belediyesi’ni ziyaret etti. MHP’li Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu, Bahçeli’ye iğde ve ceviz ikram etti. Haziran ayında yapılacak genel seçimlerle ilgili sorulara da yanıt veren Bahçeli, MHP’nin baraj kaygısı yaşamadığını, belli çevrelerin bilinçli  olarak böyle söylentiler yaydığını söyledi.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, daha sonra Buharkent Toplu Konut Yapı Kooperatifi tarafından yaptırılan 24 konutun tapularını hak sahiplerine teslim ederek, ikinci etap 140 konutun temel atma törenine katıldı. Bahçeli, bölgenin zengin jeotermal kaynaklara sahip olduğunu belirterek, “Bu konuda yasa değişikliğine gidilmesi gerikiyor. Jeotermal kaynakların kullanım haklarının belediye başkanlıklarına devredilmesi lazım. Bu konuda TBMM’de bir çalışma içindeyiz” dedi.

  AK Parti’ye oyverenler dikkat

  Bahçeli, daha sonra Nazilli Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. Törenle 64 toplu konut, huzurevi, alzheimer merkezi, kapalı pazar yeri, içme suyu fabrikası, MOBESE sistemi, Fen lisesi temeli, doğalgaz, etnografya müzesi, ağız ve diş sağlığı ile Alpaslan Türkeş Bulvarı açıldı.

  Belediye önünde toplanan kalabalığa seslenen seslenen Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerinden önceki tüm hükümetleri inkar ettiğini ileri sürdü, “Vefa, sadakat ve hizmete saygı yok. AKP’ye oy veren kardeşlerim gidişat iyi değil, felakete gidiyoruz. İktidarın nadasa çekilmesi, dinlenmesi, 8 yılın hesabını vermesi gerekiyor. Bunları kim yapacak? AKP’ye oy veren vatandaşlar yapacak” diye konuştu.
  Bahçeli, etnoğrafya müzesini gezdi, daha sonra Karacasu’ya gitti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı