Ege Haberleri

  Bağ - Kurlu’ya SSK tedavisi

  Hürriyet Haber
  13.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Binbir yokluk içinde kendi üyelerine hizmet vermeye çalışan SSK'nin Bağ - Kur sigortalılarına da sağlık hizmeti vermesi için protokol imzalandı.

  PERSONEL ve bina sıkıntısının had safhada yaşandığı, poliklinik kuyruklarının uzayıp ameliyat randevularının yıllar sonraya verildiği SSK hastanelerine Bağ - Kur yükü bindi. Satın aldığı tetkik ve tedavilere trilyonlar harcayan SSK, artık Bağ - Kur'a sağlık hizmeti satacak.

  BAĞ-KUR Bölge Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını önümüzdeki birkaç gün içinde Buğ - Kurlular'a hizmet vermeye başlayacaklarını belirten SSK Sağlık İşleri Müdürü Dr. Melih İnan, ‘‘Bağ - Kur'lu hiç para vermeden muayenesini olacak, tedavisini yaptıracak’’ dedi.

  Ödeme sonra

  DOKTOR İnan, bugüne kadar devlet ve üniversite hastanelerinden parasını ödeyerek hizmet alan Bağ - Kurlular'ın öncelikle SSK'ya başvurularını sağlayacaklarını söyledi. İnan,‘‘Bağ - Kurlular faturayı ödeyip, sonra kurumdan tahsil ediyorlardı. Bu sıkıntıdan kurtulacaklar’’ diye konuştu.

  ÖTE yandan karar, hizmet verecekler tarafından tepkiyle karşılandı. Doktorlar, ‘‘Personel, bina ve teknolojik donanım ihtiyacı karşılanmadan İzmir'deki 300 bin Bağ - Kurlu'nun yüküyle daha da ezileceğiz’’ dedi.

  Bakan Okuyan’a güveniyorlar

  YENİ uygulamayla ilgili hazırlıkları tamamladıklarını belirten SSK Sağlık İşleri Müdürü Dr. Melih İnan, ‘‘Bağ - Kur'un Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı SSK'ya kardeş bir kuruluş. Hizmetlerimizle ilgili protokolü imzaladık. Sadece İzmir'deki Bağ - Kurlular'a hizmet vereceğiz. Bir tarifemiz var. Bağ - Kur'lu tek kuruş ödemeden hizmet alacak, biz tarifeye göre fatura edip kurumdan alacağız. Ayrıca Bağ - Kurlular'ın diğer sağlık kuruluşlarından aldığı hizmetlerle ilgili faturaları da bundan böyle biz kontrol edeceğiz. Personel sıkıntısının giderilmesi konusunda Bakanımız Yaşar Okuyan'a güveniyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı