Ege Haberleri

  Aziz Nesin özel oyunla anılacak

  Hürriyet Haber
  27.02.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  USTA yazar Aziz Nesin'in, 2015 yılında kutlanacak doğumunun 100. yılı nedeniyle, Nedim Saban tarafından uyarlanan "Zübük" isimli eseri İzmir'de sahnelenecek.

  Aziz Nesin'in ünlü romanı "Zübük", Tiyatrokare tarafından müzikal olarak sahneye taşınıyor. Oyun 27 ve 28 Şubat'ta saat 20.30'da, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Türkiye'nin önemli ve usta yazarlarından Aziz Nesin'in, 2015 yılında kutlanacak doğumunun 100. yılı nedeniyle "Zübük" isimli eseri, Nedim Saban tarafından uyarlanarak özel olarak sahneye taşındı. Aziz Nesin'in doğum gününde özel galası yapılan oyunun tüm gala geliri kimsesiz çocukları eğiten Nesin Vakfı'na bağışlanıyor.

  Aziz Nesin özel oyunla anılacak

  Projeyle ilgili bilgi veren Nedim Saban, "Zübük romanını okuduktan sonra, bu karakterin yazıldığı dönemde Don Kişot efsanesini yakaladığını gördüm. Zübüklük adeta bir kavram olarak dilimize girmiş ve Aziz Nesin'in dillere destan karakteri ölümsüzleşmiş. Romanın yan karakterleri de müthiş renkli ve seyirciye nefis bir tat bırakıyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı