Ege Haberleri

  Az daha dayan anneciğim

  Burcu Taner (DHA)
  21.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’dde iki yıl önce yakalanıp yendiği lösemi hastalığını geçen şubat ayında tekrarladığını öğrenen bankacı Gamze Akbaş (29), Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne yatmadan önce minik oğlu Atakan’a yazdığı “Seyahate Giden Anne Gibiyim” başlıklı mektubuyla tüm Türkiye’de kemik iliği bağışı duyarlılığı yarattı.


  Gamze’nin uygun ilik bularak kurtulması için sosyal medya başta olmak üzere seferberlik başlatan binlerce kişi konuya dikkat çekerken yurtiçinde sağlanamayan ilik nisan ayında İtalyan bir bağışçınınki uygun bulundu. Mayıs ayında da Gebze’deki özel bir hastanede nakli gerçekleşen Gamze Akbaş, oğlu Atakan başta olmak üzere ailesi ve sevdikleriyle sağlıklı günlerde buluşmak için direnmeye devam ediyor.


  Bayramlık almasan ne olur
  Hastaneye yakın bir yerde eşi Emrah Akbaş ile ev tutan, ancak zaman zaman gözetim altında bulunmak için hastaneye yatmak zorunda kalan, halsizlik sürse de kan değerleri normale dönmeye başlayan Gamze, son olarak İzmir’deki oğlu Atakan’dan ayrı geçirdiği Şeker Bayramı’nda duygu dolu bir mektup yazdı.
  Herkesin bütçesine göre çocuklarına bayramlıklar aldığını belirten Gamze, şöyle dedi:


  “Ya da almasan ne olur ki canın evladın yanındaysa. Ben de isterdim bayram sabahında oğlum yanımda uyansın. Ne bileyim, yeni bir çorap almışım, bir şort, bir tişört. Tertemiz yeni yıkanmış, ütülenmiş mis kıyafetlerini kendi ellerimle güzel bir kahvaltı keyfinden sonra giydiriyorum. Önceden hazırladığım harçlığını eski geleneklerimizdeki gibi mendilinin arasına koymuşum. Mutluluğu gözlerinden belli minik evladımın. Ben de anne olarak nasıl mutlu olmuşum. Çok mu şey istedim?”


  Umarım az kalmıştır
  Bu bayram sabahında kendisine de oğlunun yeni elbiseleriyle fotoğraflarını seyretmek düştüğünü söyleyen Gamze, Atakan’a şöyle seslendi:
  “Küçük kalbinle senden çok şey istedik bu yaşında ama az daha dayan anneciğim. Bu lafı demeye ben utanıyorum ama az daha dayan kavuşmak için. Umarım az kalmıştır. Şimdiden iyi bayramlar canım oğlum, melek oğlum. Reklamda dedikleri gibi, herşey gelip geçer, geriye sadece ailen kalır, ailen yanındaysa zaten bayramdır. Hayırlı sağlık dolu nice bayramlara. Allah tekrarına erdirsin. Sevgiler.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı