Ege Haberleri

  Ayvalık'ta lösemi seferberliği

  Hürriyet Haber
  28.12.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi 19 yaşındaki lösemi hastası Erol Karayaz'a kök hücre nakli için uygun doner bulunması içzin ailesinin başlattığı kampanyaya Türk Kızılay balıkesir Şubesi de destek verdi. Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'na gönderilen gezici TIR'da Karayaz ve ilçedeki diğer üç lösemi hastası için gün boyu gönüllülerden kan örnekleri kabul edildi.

  Ayvalıkta lösemi seferberliği
  Ayvalık'ta yaşayan lösemi hastası Erol Karayaz'ın hayatının kurtulması için doktorlar kök hücre nakli yapılmasına karar verdi. Anne Seval ve baba Mustafa Karayaz ile diğer yakınlarından alınan kan örnekleri uyuşmadı. Bunun üzerine Karayaz Ailesi, çocuklarına kök hücre nakli için uygun donör bulunması için sosyal medyara kampanya düzenledi. Ailenin bu kampanyasına Kızılay, karşılıksız kalmadı. Türk Kızılayı Kan Merkezi Balıkesir Şubesi ekipleri Ayvalık'a gelerek, Karayaz ile birlikte ilçedeki diğer üç lösemi hastası için Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlandıkları otobüste gün boyunca gönüllülerden kök hücre testi yapılmak üzere kan örnekleri topladı. Gün boyu bağışları kabul eden İsmail Süleyman başkanlığında 8 kişilik ekibe, Türk Kızılayı Ayvalık Şubesi'nde görevli Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Funda Akçay Koç ve Kök Hücre Kazanım Uzmanı Ramazan Çiçek de destek verdi. Ayvalık Belediye Meclis üyeleri ile çalışanlarının da kök hücre örneği için kan vererek katkıda bulunduğu kampanya kapsamında, 215 kök hücre örneği ile 51 ünite kan bağışı toplandı.
  Ayvalıkta lösemi seferberliği
  CHP'il Ayvalık Belediye Başkanı rahmi Gençer de Cumhuriyet Meydanı'na gelerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alıp, her türlü desteğe hazır olduklarını bildirdi. Karayaz Ailesi, çocukları ve ilçedeki diğer üç lösemi hastası için başlatılan kampanyaya destek veren ve emeği geçenherkese teşekkür etti.
  Ayvalıkta lösemi seferberliği

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı