Ege Haberleri

  “Aynı acıyı sen de yaşa”

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  28.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın'daki bir ilköğretim okulunun öğretmeni öğrencini dövdü.

  Aydın'daki bir ilköğretim okulunun 1'inci sınıfında eğitim gören 6 yaşındaki Yağız Yılmaz, iddiaya göre tartıştığı sınıf arkadaşına tokat atınca, sınıf öğretmeni E.K.  “Aynı acıyı yaşa” diyerek minik öğrenciyi tokatladı. Okula giden Yıldıray Yılmaz'a, öğretmen E.K.'nin, “Çocuğunuzu benden alın yoksa yazık olacak. Ben çocuğunuzu artık okutmak istemiyorum” dediği ileri sürüldü. Öğretmen hakkında şikayette bulunan baba Yıldıray Yılmaz oğlunun kaydını da başka bir okula aldırdı.Aydın merkezdeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda eğitim gören 1'inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Yağız Yılmaz, geçen eğitim öğretim yılının sonlarına doğru, tartıştığı arkadaşına tokat atınca, iddiaya göre, sınıf öğretmeni E.K., “Aynı acıyı yaşasın” dedikten sonra minik Yağız'ı tokatladı. Çocuklarının yüzündeki şişlikten şüphelenen Yılmaz ailesi ne olduğunu sorduklarında minik Yağız, öğretmeni tarafından dövüldüğünü söyledi. Bunun üzerine okula giden ve yaşadıklarını anlatan baba Yıldıray Yılmaz, “Öğretmeniyle görüşmek için okula gittiğimde bana, ‘Aynı acıyı yaşasın diye tokat attım. Çocuğunuzu benden alın yoksa zayi olacak. Yeterince de oldu zaten, ben çocuğunuzu okutmak istemiyorum’ dedi. Ben de kendisine buranın devlet okulu olduğunu ve ne öğrenci ne de öğretmen seçme hakkının olmadığını söyledim. Ancak kendisi benim çocuğumu okutmamakta kararlı olduğunu söyledi” diye konuştu.

  DAHA ÖNCE DE DÖVMÜŞ

  Zaman zaman çocuğunun kolunda morluklar gördüğünü öne süren baba Yıldıray Yılmaz, “Çocuk, oyun oynarken olmuştur diyerek üstünde durmuyorduk ancak bu olaydan sonra sorduğumda aynı öğretmenin okuma bayramı öncesi ponpon malzemeleriyle oynadıkları için kendisi ile birkaç öğrenciyi daha dövdüğünü öğrendim. Bu durumu okul Müdürü Mehmet Cihan ile paylaştım. Ancak müdür bu olayı uzatmamamızı, istersek Yağız'ın sınıfını değiştirebileceğini söyledi” dedi. Çocuğunun olayın mağduru olmasına rağmen cezalıymış gibi arkadaşlarından ayrılmasını kabullenemediği ifade eden baba Yılmaz, “Yaşanan bu olaylar sonunda cıvıl cıvıl olan çocuğumuz içine kapandı. Eğitim elbette bir disiplin içinde çocuklara verilir ancak bunun yöntemi dayak değildir” diyerek tepki gösterdi.

  OKULU DEĞİŞTİRDİ

  Yaşanan olaylar nedeniyle şuan 2'nci sınıfta eğitim gören 6 yaşındaki oğlunun psikolojisinin bozulduğunu savunan Yıldıray Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazılı olarak başvurduğunu ve şikayetçi olduğunu belirtip, “Geçen süre içinde yapılan soruşturmada bana iddiaların kanıtlı olmaması nedeniyle bu dosyanın kapatıldığı söylendi. Çocuğumun kendisini döven öğretmenle karşılaşmaması için bir başka kayıt yaptırmak zorunda kaldım” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı