Ege Haberleri

  Aylık sanat takvimi açıklandı

  İZMİR, (DHA)
  05.08.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı sanat takvimi kapsamında Yasmin Levy, Göksel, Fettah Can, Orhan Hakalmaz ve Demir Demirkan’ın aralarında yer aldığı sanatçılar ile Model, Pentagram ve Redd gibi popüler gruplar sahne alacak.

  Aylık sanat takvimi açıklandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayı sanat etkinliklerinde birbirinden ünlü sanatçı ve grupları İzmirliler ile buluşturacak. Çim konserleri, yaz konserleri, Aşık Veysel Sanat Günleri ile Mahalleler Şenleniyor programları kapsamında düzenlenen konserlerle Ağustos ayının yaz akşamları oldukça renkli geçecek. Tarihi Havagazı Fabrikası’nın mistik atmosferinde sinema keyfi yaşamak isteyenler için bu ay birbirinden güzel filmler de gösterime girecek.

  ÜNLÜLER ÇİMDE BULUŞUYOR

  Aylık sanat takvimi açıklandı

  Yaz akşamlarının vazgeçilmezleri arasına giren Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki çim konserlerinde bu ay birbirinden değerli sanatçı ve gruplar sahne alacak. Ağustos ayının ilk konserinde özgün müziğin sevilen sanatçılarından Resul Dindar, 3 Ağustos Pazartesi günü sahne alacak. 6 Ağustos Perşembe günü rock müziğin sevilen gruplarından Redd İzmirlilerle buluşacak. 13 Ağustos’ta ise Latin ve Sefarad müziğinden Endülüs flamenkosuna, Türk ezgilerinden Arap etkilerine pek çok unsuru müziğinde kullanan ünlü sanatçı Yasmin Levy çim konserlerinde sahneye çıkacak.

  Aylık sanat takvimi açıklandı

  18 Ağustos Salı günü ise Türkiye’nin en önemli heavy metal gruplarından biri olan "Pentagram" çim sahnedeki yerini alacak. 20 Ağustos’ta ise sevilen sanatçı Göksel İzmirliler’e yine Tarihi Havagazı Fabrikası’nda bir konser verecek. Çim konserleri Ağustos’u pop müziğin sevilen ismi Fettah Can ile kapatacak. Sanatçı 27 Ağustos Perşembe günü sahne alacak. Çim konserleri saat 21.00’de başlayacak.

  ORHAN HAKALMAZ, MODEL, DEMİR DEMİRKAN VE CAN BONOMO

  Aylık sanat takvimi açıklandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Aşık Veysel Sanat Günleri’nde ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz 5 Ağustos’ta konser verecek. 12 Ağustos’ta rock müziğinin sevilen sanatçılarından Demir Demirkan, 19 Ağustos’ta da başarılı albümlere imza atan pop rock grubu Model grubu sahne alacak. 26 Ağustos’ta ise Can Bonomo, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sahneye çıkan sanatçılar arasında yerini alacak.

  YAZ KONSERLERİ

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin dört bir tarafında düzenlediği yaz konserleri de sürecek. 6 Ağustos Perşembe günü Karabağlar Limontepe Pazaryeri’nde Mustafa Özarslan, 7 Ağustos Cuma günü Güzelbahçe Amfi Tiyatro’da Ayşenur Kolivar, 8 Ağustos Cumartesi günü İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda Aliye Mutlu, 12 Ağustos Çarşamba günü Karabağlar Fahrettin Altay Mahallesi İnönü Lisesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, 15 Ağustos Cumartesi günü Buca Hasanağa Bahçesi’nde Erdal Erzincan, 20 Ağustos Perşembe Buca Hasanağa Bahçesi’nde Makbule Kaya, yine aynı gece İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda Kaknüs Ensemble ve 29 Ağustos Cumartesi günü İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda Abdurrahman Tarikçi konser verecek. Konserler saat 21.00’de başlayacak.

  MAHALLELERDE ŞENLİK

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikleri kent merkezinin yanı sıra çevre ilçelerde de sürecek. İzmirli sanatçıların katıldığı "Mahallelerde Şenlik Var" programı kapsamında 5 Ağustos’ta Menderes Rumeli Parkı’nda "Zeynep İlhan", 7 Ağustos’ta Kiraz Atatürk Rekreasyon Alanı’na "Grup Baber", 12 Ağustos’ta Bayındır Çırpı Kapalı Pazar Yeri’nde "Fatma Meşe", "14 Ağustos’ta Mordoğan Gece Pazarı’nda "Sedat Bozan", 15 Ağustos’ta Ödemiş Salı Pazarı’nda "Hale Yamaner", 21 Ağustos’ta Urla Cumhuriyet Meydanı’nda "Berkin Bilgehan", 26 Ağustos’ta Yeni Foça Reha Midilli Sosyal Tesisleri’nde "Atabey Aydın", 28 Ağustos’ta Torbalı Tematik Park yanında "Hikmet Tosun", 28 Ağustos’ta ise Menemen Ulukent İlkokulu’nda "Ayhan Yağız" konseri olacak. Konserlerin başlama saati 21.00.

  HER ÇARŞAMBA SİNEMA KEYFİ

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı Sinematek programı Çarşamba günleri Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşecek. 5 Ağustos’ta yönetmenliğini Nanni Moretti’nin yaptığı "Bir Papamız Varö (Habemus Papam) filmi gösterime girecek. 12 Ağustos’ta yönetmenliğini Afia Nathaniel’in yaptığı "Kızım İçin Dukhtarö filmi gösterilecek. 19 Ağustos’ta yönetmenliğini Aki Kaurism?ki’nin yaptığı (Le Havre) -"Umut Limanıö filmi sinemaseverlerle buluşacak. 26 Ağustos’ta ise yönetmenliğini Tim Burton’un yaptığı (Big Eyes) - "Büyük Gözlerö filmi gösterimde olacak.

  İPEK SERGİSİ

  Çin İpek Müzesi’nin ipek kültürü sergisi 14 Ağustos tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gezilebilecek. 2000 yıllık Asya Doğu-Batı Kültür Etkileşimi isimli sergide antik eserlerin yanı sıra, ipeğin zengin türleri ve ipek kıyafetler de yer alıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı