Ege Haberleri

  Aydınlı “Robin Hood” polisler

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  06.08.2012 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Aydın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında kendi imkanları ve esnafın katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerini 168 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdı.

  Zenginlerden alıp fakirlere veren polisler adına konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nuri Yüksel Kayhan, “Her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Yardımlar ay boyunca sürecek” dedi.
  Aydın'da uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında da örnek bir çalışmaya imza attı. Polisler, Aydın'da ilk kez gerçekleştirilen proje sayesinde Ramazan ayında hayırlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı arzulayan esnaf ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kurdu. Kendi aralarında oluşturdukları bütçenin yanı sıra hayırsever esnafın da katkısıyla hazırlanan gıda paketlerini Aydın il merkezinde farklı mahallelerde belirlenen 168 ihtiyaç sahibi aileye ulaştıran Toplum Destekli Polis ekipleri, imkansızlıklar nedeniyle yeterli gıda temin edemeyen ailelerin rahat bir Ramazan ayı geçirmesine katkı sağladı.


  YARDIMLAR AY BOYU DEVAM EDECEK
  Aydın'da ilk kez uygulanan projeden olumlu sonuçlar elde ettiklerini belirten Aydın İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Nuri Yüksel Kayhan, “Aydın Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Yıl içinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ardından ihtiyaç sahibi ailelerimizin Ramazan ayında sıkıntı çekmemesi için esnafımızla görüşmeler yaptık. Personelimizin kendi arasında topladığı paralar ve hayırsever esnafın katkılarıyla hazırladığımız gıda paketlerini bugüne kadar Aydın merkezdeki mahallelerde belirlediğimiz 168 aileye ulaştırdık. Ramazan ayının son gününe kadar ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam edeceğiz. Olumlu sonuçlar aldığımız bu çalışmamızı önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi amaçlıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı