Ege Haberleri

  Aydın'ın malı Aydın'da kalsın

  Cem ULUCAN / AYDIN (DHA)
  06.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  AYDIN Valiliği bünyesinde oluşturulan Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu, tüzel kişiliği sona eren İl Özel İdaresi’nin milyonlarca lira değerindeki mallarını belediyelerle ilgili bakanlıklara dağıttı. Bakanlıklara devredilen taşınmazların tekrar kente kazandırılması için tüm adımları atacaklarını vurgulayan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Özel İdaresi’nin paylaşılan mallarına ilişkin mahkemelere 490 ayrı başvuruda bulunduğunu açıkladı


  Aydın’ın mallarının Aydın’da kalması gerektiğine işaret ederek, Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma başvurusu da yaptıklarını belirten Çerçioğlu, paylaşımın objektif ve hakkaniyetli gerçekleştirilmediğini savundu.
  Hakları savunacağız
  Aydınlılar’ın haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyleyen Çerçioğlu, Didim ve Kuşadası’nda bakanlıklara devredilen otellerde yine zenginlerin tatil yapabileceğini, fakirlerin ise karşıdan bakacağını belirterek, şunları söyledi:
  “Özel İdare malları hangi ilçedeyse orada kalmalıydı. O ilçenin çocukları yararlanmalıydı. Bu oteller yerel yönetimlerde kalsa, birçok sosyal proje gerçekleştirilebilirdi. Aydın’da deniz görmemiş çocuklarımız var, oralarda ağırlanabilirdi. Yaşlılarımızın kullanımına açılabilirdi. Özel İdare mülklerinin Aydın’da kalması gerekiyor. Çünkü bunlar yerelin malıdır. Yerelin malı da yerelde kalmalıdır.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı