Ege Haberleri

  Aydın'da usulsüzlük operasyonu

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA) -
  22.04.2016 - 16:13 | Son Güncelleme:

  AYDIN Büyükşehir Belediyesi şirketi AYBEL’in işlettiği otoparklardan elde edilen gelirin aktarılmasında usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla şirket müdürü ve iki çalışanı gözaltına alındı.

  Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Aydın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bu sabah, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin gıda ve otopark alanında faaliyet gösteren şirketi AYBEL’e operasyon düzenlendi. Polis, AYBEL Müdürü M.Ş., şirket mutemedi A.M.G. ve adı öğrenilemeyen bir çalışanı gözaltına aldı. Gizli kasa olduğu iddia edilen ve AYBEL’in bilgisayar sisteminin yazılımını yaptığı öne sürülen U.S.’nin de ofisinde arama yapıldığı, İstanbul’da olması nedeniyle şimdilik gözaltına alınamadığı belirtildi. 4.5 milyonluk yolsuzluk yapıldığı iddia edildi.

  TEFECİLİK İDDİASI

  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan A.M.G.’nin, Mart 2015- Şubat 2016 tarihine kadar toplanan otopark ücretlerini kendi hesabına aktardığı, toplanan paranın daha sonra AYBEL’in elektronik işlerini üstlenen şirketin sahibi U.S.’ye aktarıldığı, U.S.’nin ise parayı Kuşadası Belediyesi’nin Milli Parklardan Sorumlu Müdürü S.S.’ye ulaştırdığı, S.S.’nin de bu parayla tefecilik yaptığı iddia edildi.

  OLAY YARALAMAYLA ORTAYA ÇIKTI

  Olayın ise geçen cumartesi günü AYBEL’in Parkomat ve Otomatlar Şefi S.V.’nin, Kuşadası Belediyesi’nin Milli Parklardan Sorumlu Müdürü S.S.’yi tabancayla her iki ayağından yaralaması sonucu gözaltına alınmasıyla ortaya çıktığı belirtildi. S.V.’nin kendi payını alamadığını söylemesi ve yolsuzluğu anlatmasıyla harekete geçildiği kaydedildi.

  BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: KARALAMA KAMPANYASI

  Bozdoğan’da fidan dağıtımı etkinliğine katılan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu operasyonun sorulması üzerine, "Hakkımızda karalama kampanyası yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar hizmetlerimiz devam edecek" dedi.

  Aydında usulsüzlük operasyonu

  BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’DAN DEĞERLENDİRME

  CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gıda ve otopark alanında faaliyet gösteren belediye şirketi AYBEL’e yönelik operasyonu değerlendirdi. Başkan Çerçioğlu, "Operasyon mu denir ne denir bilmiyorum. Büyükşehir’in AYBEL şirketinden 3 çalışanımız emniyete ifade verilmek üzere götürüldü. Arkadaşlar, emniyette ifadelerini veriyorlar. Gayet doğal bir şey. Hani bu ilk defa olan bir şey değil. Daha önce de emniyette ifade verildi. Bundan sonra da verilebilir. Bu arkadaşlar, 657 değildir. AYBEL A.Ş. de adı üstünde A.Ş. ve Türk Ticaret Kanunu’na göre bir şirkettir. Büyükşehir’in şirketlerinde yaklaşık 5 bin kişi çalışmaktadır, arkadaşlar. Biz çalışan arkadaşlarımızın hepsine güveniyoruz. Ama 5 bin kişi içerisinde yanlış yapan olursa bu zamana kadar tarafımdan gereken yapıldı. Bundan sonra da yapılır. Ama biz Türk yargısına güveniyoruz. Bu konuda fazla bir şey söylemeye gerek yok. 3 kişi, isimlerini bilmiyorum. Bir tanesi şirketin genel müdürü. Diğeri de ikisi bankomat görevlisi. Ama dediğim gibi şu anda ifadelerini veriyorlar. Ben de bugün sabah öğrendim. Ben de bilmiyorum. Herhalde öğleden sonra açıklığa kavuşur" dedi.

  Etiketler: usulsüz
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı