Ege Haberleri

  Avustralyalı heyetten Gelibolu çıkarması

  GELİBOLU, (DHA)
  23.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’ye gelen Avustralya Muharip Gaziler Bakanlığı Müsteşarı Ian Campbel, Ulusal Anma Törenleri Müdürü Tim Evans, Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

  Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Peter Doyle ile Büyükelçilik Müsteşarı Ian Fletcher’in de eşlik ettiği heyeti ağırlayan Özacar, “24-25 Nisan’da yapılacak Anzak Çıkarması’nın 95. yıldönümü anma törenlerinde her konuya yardımcı olmaya, ülkenizden gelecek vatandaşlarınızı da misafir etmeye hazırız. Tek isteğimiz dostluk ve kardeşlik duygusunun pekişmesi, barış ve hoşgörünün hakim olması” dedi.

  Konaklama sorunu

  Campbel de görüş alışverişinde bulunmak için geldiklerini belirterek, “Avustralyalılar tur acenteleri aracılığıyla İstanbul’dan doğrudan tören alanına gidiyor. Gelibolu merkezinde konaklamaları için çözüm bulmuş değiliz. Bunun için çok iyi kombinasyon gerekli” diye konuştu.
  Başkan Özacar, günün anısına Müsteşar Campbel’a  Türk askerinin yaralı Anzak askerini taşıdığı fotoğrafın bulunduğu bir plaket hediye etti. Avustralyalı heyet daha sonra Gelibolu Savaş Müzesi’ni gezdi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı