Ege Haberleri

  Avrupa’nın 5’inci en yüksek ikizleri

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  26.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de önemli gayrimenkul projelerine imza atan Folkart Yapı, Bayraklı’da iş merkezi ve rezidans olarak hizmet verecek Folkart Towers’ı satışa sundu.

  NARLIDERE ve Mavişehir’deki konut projeleriyle İzmir inşaat sektöründe öne çıkan Folkart Yapı, Bayraklı’da inşaatına başlanan ve 30 ayda tamamlanması planlanan Folkart Towers’ı satışa sundu.
  Folkart Towers Satış Ofisi’nde, sunuculuğunu tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın yaptığı basın toplantısında konuşan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, 200 metre yükseklikte, 40’ar katlı iki kuleden oluşacak ve 150 milyona mal olacak Folkart Towers’ın, İzmir’in en yüksek, Avrupa’nın ise beşinci en yüksek ikiz kuleleleri olacağını söyledi.

  Gurur duyuyoruz

  Yeni şehir planlaması kapsamında İzmir’in merkezi olacak Bayraklı’da yaşamı yeniden şekillendirecek olan projeyi hayata geçirmekten gurur duyduklarını belirten Sancak, “Bayraklı bölgesi yarın birçok gökdelenin olacağı mükemmel bir çehreye kavuşacak” dedi.
  Mesut Sancak, projede, iş ve ev hayatını bir araya getirmek istediklerini kaydetti. Folkart Towers’ın tüm inşaat aşamalarının en yeni ve gelişmiş teknolojilerle inşa edileceğini ifade eden Sancak, “Projenin en güzel yönlerinden biri de eşsiz Körfez manzarası” diye konuştu.

  Metrekaresi 2500 $

  Kulelerin 8-18’inci katları arasında 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde balkonlu rezidanslar bulunacağını ifade eden Mesut Sancak, ofis katlarında ise 65 metrekareden bin 150 metrekareye kadar farklı büyüklüklerin satışa sunulacağını, metrekare fiyatlarının ise her iki grupta da ortalama 2 bin 500 dolar olacağını bildirdi.
  Bu rakamın İstanbul’da 10 bin dolar dolaylarında olduğuna işaret eden Sancak, önümüzdeki 5-6 yılda İzmir’de de metrekare fiyatlarının 5-6 bin dolarlara yükselmesini öngördüklerini dile getirdi.

  İzmir’e teşekkürümüz

  Mesut Sancak, projeyle İzmir’de planlı sürdürülebilir kentleşmenin ilk adımını attıklarını da vurguladı, “Bugünden sonra burada proje gerçekleştirecek diğer firmalar, Folkart Towers’ı örnek alarak hazırlık yapacak. Dilerim, İzmir’e bundan sonra yapılacak tüm projeler Folkart Towers’ı geçmeyi amaçlar. Bu projeyi Folkart Yapı’nın İzmir’e bir teşekkürü olarak görebilirsiniz, çünkü bizce İzmir’de hayat buna değer” dedi.


  PROJE DETAYLARI

  ? 27 bin metrekare arsa büyüklüğüne sahip olan Folkart Towers, 200 metre yüksekliğinde 40’ar katlı iki kuleden oluşacak.
  ? Kulelerde alışveriş alanları, spor kompleksleri, rezidans ve ofis katları bulunacak.
  ? 30 ayda tamamlanacak ve 150 milyon dolar yatırım yapılacak proje için bin kişi istihdam edilecek.
  ? Proje faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4 bin kişinin çalışacağı ve yaşayacağı dev bir komplekse dönüşecek.
  ? Ofis ve rezidansların tamamı deniz manzaralı olacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı