Ege Haberleri

  AVM'yi bırak limana bak

  Utku BOLULU İZMİR (DHA)
  02.07.2012 - 16:43 | Son Güncelleme:

  Başkan Kocaoğlu ve İTO Başkanı Demirtaş kruvaziyer limanını konuştu. Başkan Kocaoğlu " AVM ne belediyenin ne İTO'nun işi" dedi. Daha önce AVM'nin esnafa zararı olmayacağı görüşünde olan Demirtaş Başkanı destekledi.


  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş'la Kruvaziyer Limanı yapılması ve kente daha fazla turist gelmesi konusunda aynı düşüncede olduklarını, tartışma konusu olan AVM'nin ise ne belediyenin ne de İTO'nun işi olmadığını söyledi.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, 3-5 Temmuz tarihlerinde yapılacak İTO tarafından organize edilen “Seatrade Türk Kruvaziyer Forumu” ve Hal Yasası'ndaki değişikliklere adaptasyon konusunda toplantı yaptı. Toplantı Başkan Kocaoğlu'nun makam odasında 1 saat sürdü. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aziz Kocaoğlu, Demirtaş'la Yaş Sebze Meyve Hali'nde ciddi sıkıntılar olduğunu, Hal Yasası'ndaki değişikliklere adaptasyon için ne yapabileceğini konuştuklarını açıkladı. Kruvaziyer Formu'nun da konuştuklarını belirten Kocaoğlu, belediyenin de organizasyona katkıda bulunacağını söyledi. Ekrem Demirtaş ise Başkan Kocaoğlu'nun konuklara Havagazı Fabrikası'nda akşam yemeği vereceğini açıkladı. Demirtaş, dünyanın her yerinden gelen büyük şirketlerin Ceo ve yöneticilerini İzmir'de ağırlayacaklarını belirtti.
  Aziz Kocaoğlu, basın mensuplarının “Kruvaziyer Liman içinde yapılması öngörülen AVM konusunda Ekrem Demiştaş'la olan farklı düşünceleriniz toplantıda gündeme geldi mi ?” sorusunu ise “Ekrem Bey de, biz ve bütün İzmirliler de bu kentte kruvaziyer limanı yapılmasını, bu kente turist gelmesini ve tanıtımın zenginleşmesini istiyoruz. Hepimizin niyeti bu. Ekrem Bey ne istiyor? Kruvaziyer limanı istiyor. Ben ne istiyorum? Kruvaziyer limanı istiyorum. Kentli ne istiyor? Kruvaziyer limanı istiyor. AVM ticaret odasının işi değil, bizim de işimiz değil. Bizler kruvaziyer limanı ve limanın büyütülmesini istiyoruz. Hem daha fazla gemi gelsin hem de yük limanını büyütülsün. AVM konusu ise ayrı bir konudur. Aramızda bir ayrışma yok. Farklı bir düşünce yok. Konuştuğumuz kruvaziyer limanı yapılmasıdır” dedi. Demirtaş da Başkan Kocaoğlu'nun bu açıklamasına destek verdi.
  Aziz Kocaoğlu, daha önce Liman AVM'nin Alsancak trafiğini olumsuz etkileyeceğini belirterek “Alsancak'ı bitirir” açıklaması yapmıştı. Ayrıca, esnafın da olumsuz etkileneceği görüşünü savunmuştu. Büyükşehir Belediyesi de Kruvaziyer Liman planına AVM'nin büyüklüğü ve otopark eksikliğin nedeniyle iptal davası açtı. Ekrem Demirtaş ise Liman AVM'nin esnafı olumsuz etkilemeyeceğini savunmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı