Ege Haberleri

  AVM tartışmasına sanayici de katıldı

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  01.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Alsancak Limanı’na yapılması planlanan ve kentte tartışmalara yol açan alışveriş merkeziyle ilgili sert konuştu: Sapla saman karıştırılmasın.

  Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) temmuz ayı olağan meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın yerine kürsüye çıkan Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Alsancak Limanı’na yapılmak istenen AVM ile ilgili, “İzmir’in en büyük hastalığı bilgi sahibi olmadan konuşmaktır” sözüne sert tepki gösterdi. Gökçüoğlu, “Bazı arkadaşlar da şirketleri kurarken bilgi sahibi olsun ki batmasın” dedi.
  Karıştırılmasın
  Limana AVM yapılmasıyla ilgili farklı görüşlerin olduğunu kaydeden İbrahim Gökçüoğlu, İzmir’de gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın AVM’nin 28 bin metrekare olacağı bilgisini verdiğini hatırlattı. Hipermarketlerin şehir dışına taşınmasıyla ilgili yasanın bilinmeyen nedenlerden dolayı bir türlü çıkamadığını belirten Gökçüoğlu, “Biz, sapla saman karıştırılmasın istiyoruz. Bizler ne AVM’ye ne de kruvaziyere karşıyız. Turistlerin getirdiği dövize ülkemizin ne kadar ihtiyacının olduğunun da bilincindeyiz. Ancak mesele bizim kendi tüccarımızın mağdur olması ise elbette ki taraf olmak durumundayız. Konuşmamız gereken nokta, gelen turistleri gerçekten alışveriş yapmaya teşvik edip edemediğimizdir” diye konuştu.
  Aklın yolu bir
  Karşıyaka Örnekköy’de yapılması planlanan stada karşı Alsancak Stadı’nın AVM’ye dönüştürülmesine ilişkin de
  görüşlerini dile getiren İbrahim Gökçüoğlu, bu stadın İzmir için büyük önemi olduğunu, buranın kongre merkezi olarak değerlendirilmesinin yerinde olacağını dile getirdi. Gökçüoğlu, Bakan Yıldırım’ın kendilerini destekleyen sözlerinden mutluluk duyduklarını vurgulayarak, “Aklın yolu birdir” dedi.

  KOSBİ MÜTEŞEBBİS HEYETİ SEÇİLDİ

  Toplantıda ayrıca Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin müteşebbis heyet seçimleri de yapıldı. Seçim sırasında bazı meclis üyeleri, yönetim kurulu tarafından belirlenen listeye itiraz etti. Bunun üzerine söz alan EBSO  Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Kemalpaşa’da yıllardır süren sorunu çözdük. Hala bu konuşmaları yapmak bana haksızlık geliyor. Ben gecemi gündüzümü bu iş için verdim. Oradaki 470 arkadaşı kurtarmışız. Önemli olan sorunun çözülmesi, yönetimde kimin olması çok önemli değil” dedi.

  AVM tartışmasına sanayici de katıldı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı