Ege Haberleri

  Atlı Rehabilitasyon Merkezi hizmete başladı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  28.09.2012 - 17:56 | Son Güncelleme:

  Uşak Belediyesi Atlı Rehabilitasyon Merkezi'nde zihinsel engelli ve otistik çocukların için iki at antrenörü eşliğinde, 9 İngiliz, Arap, Pony ve Hofringer cinsi atla çalışmalar başladı.

  Rehabilitasyon merkezine gelen çocukları eğitimli atlara bindiren uzmanlar, zihinsel engelli ve otistik çocuklara hipoterapi tedavisi uyguluyor. Yeni hizmete açılan Rehabilitasyon Merkezi'nin uzun vadede çok faydalı bir kurum haline geleceğini ifade eden Uşak'ın bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan, zihinsel engelli ve otistik çocukların merkeze gelmelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Erdoğan, zihinsel engelliler için kurdukları iş eğitim merkezinin ardından rehabilitasyon merkezinin de hizmet vermeye başladığını söyledi. Erdoğan, “Birçok ilde bulunmayan rehabilitasyon yöntemini uygulamaktan mutluyuz. Merkezde bulunan uzmanlar hipoterapi yöntemi ile çocukların tedavilerine yardımcı oluyor. Gelen aileler de bu yönteme sıcak bakıyor ve eğitimi önemsiyor. Hayatın her alanında zihinsel engelli ve otistik çocuklarımız için proje üretmeye devam edeceğiz” dedi.

  Rehabilitasyon merkezinde Uşaklı vatandaşlara binicilik eğitimi ile atları sevdireceklerini vurgulayan Erdoğan, “Zihinsel engellilerimizin rehabilitasyonunun yanı sıra vatandaşlarımızın atlara olan sevgisini artırmak için binicilik eğitimi de verilecek. Ayrıca ilimizin önde gelen sporlarında birisi olan ata sporu cirit de merkezimizde daha da gelişerek yaygınlaşacak. Değişik at sporlarına da başlanacak. İlerleyen zamanlarda at sayısını da arttırarak hizmetlerimizi daha çok geliştireceğiz. Ayrıca merkezimizde bulunan kafeteryada da zihinsel engelli gençlerimizin para kazanmaları için bir çalışma başlattık” diye konuştu.
  Kasım’da hem şirketimize, hem de şehrimize bu ödülü kazandırmak istiyoruz” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı