Ege Haberleri

  Atlantis’ten gelen kız

  Erdem SÜREK / ÇANAKKALE, (DHA)
  03.09.2012 - 10:14 | Son Güncelleme:

  Gürcistanlı Ana, Avrupa’dan Asya’ya elleri kolları bağlı yüzdü.

  Çanakkale’de Rotary Kulüp tarafından bu yıl 26. düzenlenen 30 Ağustos Boğazı geçme maratonuna, kontenjanın dolması nedeniyle katılamayan Gürcistan uyruklu 17 yaşındaki Ana Lominadze, 80'li yılların ünlü dizisi ‘Atlantis'ten gelen Adam’da olduğu gibi, bacak ve kollarını bağlatıp, sadece vücudunu kullanarak Avrupa’dan, Asya’ya 55 dakikada geçmeyi başardı.
  Bir ilke imza atan Gürcistan uyruklu sporcu Ana Lominadze, bacak ve kollarını kullanmadan, Boğazın Avrupa yakasında, Kilitbahir Köyü Namazgah burnu Mevkii'nden, boğazın mavi sularına atladı. 3.5 mil yüzerek Anadolu yakasında Çanakkale Kepez sahiline yüzmeyi başardı. Antrenörü ve yakınları ile kiraladığı bir alamatra tipi balıkçı teknesinin refakatin de boğazı geçen Ana Lominadze, azmin zaferini başardı. Start aldığı Namazgah Burnu Mevkii'ndeki Namazgah tabyası önünden Kepez sahiline 55 dakikada yüzerek ulaşan güzel sporcu, başarısını beraberindekilere sarılarak kutladı.
  Antrenörü ve teknedekilerin kontrolünde tıpkı bir yunus gibi yüzmeye başlayan Ana Lominadze, saatte 70 kilometreyi bulan şiddetli poyraz ve boğazın zaman zaman 7 mile ulaşan şiddetli akıntısını yendi. Gürcistanlı yüzücünün bu ilginç yüzme tekniğini beraberindeki ekip arkadaşları saniye saniye video kaydına aldı. Ana Lominadze, “Yaptığım antrenmanların meyvesini aldım. Mutluyum. Avrupa'dan Asya'ya Yunus benzeri yüzen tek kişi oldum” dedi. Çanakkaleli balıkçılar, boğaz geçişi sırasında eşlik ettikleri Gürcistanlı güzel yüzücü Ana Lominadze'ye, ‘Atlantis’ten gelen güzel’ yakıştırması yaptı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı