Ege Haberleri

  Atilla Sertel aday adaylığı başvurusu yaptı

  İZMİR, (DHA)
  03.09.2015 - 14:01 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir 2’nci Bölge’den ön seçimde üçüncü sıradan çıkmasına rağmen devlet memuru olduğu iddiasıyla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 6’ncı sıra milletvekili adaylığı düşürülen Atilla Sertel, yeniden adaylık başvurusu yaptı.

  Atilla Sertel aday adaylığı başvurusu yaptı

  Aday adaylığı dosyasını CHP’nin Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a teslim eden Atila Sertel, ön seçime girdiği İzmir 2’nci Bölge’den aday adayı oldu. Başvurusunun ardından açıklama yapan Atila Sertel, "CHP, 1 Kasım’da iktidara gelecektir. Ülkemize huzur, barış, demokrasi gelecektir. Türkiye’de sorunları çözecek tek parti CHPi’dir. Toplumun her kesimine eşit ve adil yaklaşan partimiz halkımızın sorunlarını iktidar olduğunu çözecektir" diye konuştu.

  "NEFER OLACAĞIZ"

  CHP İzmir 2’nci. Bölge Milletvekili Aday Adayı Atila Sertel, şunları söyledi:

  "29 Mart önseçiminde 12 bin 799 oy ile CHP İzmir Milletvekili adayı seçen partililerimizin, SSK emeklisi gazeteci olan beni ’kamu görevlisi’ ilan ederek düşüren YSK’nın haksız kararından sonra üzülen, gözyaşı döken beni sevenlerin yüzü gülecek. Türkiye’de haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe uğrayanların yanında olacağım, ömrüm yettiğince. CHP’nin iktidarı için bir nefer olduk, yine nefer olacağız en ön ve cephede. Halkımız ile yaşamımız boyunca hep omuz omuza olduk, ezilenlerin yanında olduk, olacağız yine. Beni aday yaparak onurlandıranlara, bizi teselli edenlere, dua edenlere, dostlarıma, arkadaşlarıma, siyasi akrabalarıma, halkımıza ve aileme minnettarım."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı