Ege Haberleri

  Aşkı uğruna işinden istifa etmiş

  Yaşar ANTER / MİLAS (Muğla), (DHA)
  23.07.2012 - 11:25 | Son Güncelleme:

  “Kalbinin güzelliğini hiçbir şeye değişmem”

  Yüz nakli bekleyen Dilek Sürgün ile tanışıp nişanlanan Hüseyin Ünlü'nün aşkı uğruna çalıştığı Hatay'daki balık çiftliğindeki işinden istifa ettiği ortaya çıktı. Muğla'nın Milas İlçesi'ndeki nişanlısını bir an olsun yanlız bırakmayıp, her gün çiçek veren Ünlü, “O'nun kalbinin güzelliğini hiçbir şeye değişmem” diyor.
  Elazığ'da güzellik salonu işleten Dilek Sürgün, 25 Temmuz 2004'te bindiği taksinin mıcırda kayıp, takla atması sonucu yüzünden yaralandı. Kazada yüzünün parçalanması nedeniyle 60'ın üzerinde ameliyat geçiren genç kız, 3 yıl önce Muğla'nın Milas İlçesi'ne taşındı. Kazanın ardından 6 yıl boyunca tedavileri hariç hiç dışarı çıkmayan Sürgün, geçen yıl annesinin ısrarına dayanayıp, birdlikte çarşıya gitti. Burada Sürgün'ü gören Hüseyin Ünlü ilk görüşte aşık oldu. Ünlü, Sürgün'e arkadaşlık teklif etti. Ancak, Sürgün bu teklifi geri çevirdi. Bunun üzerine Ünlü, internetten sürgün ile mesajlaşarak, zamanla arkadaşlığını ilerletti. Sürgün'ün de daha sonra aşkına karşılık vermesi üzerine ikili, durumu ailelerine anlattı. Ailelerinin de onayı alan çift, geçen ay nişanlandı. Ünlü, nişanlısını yalnız bırakmamak için çalıştığı Hatay'daki balık çiftliğindeki işinden istifa edip, memleketi Milas'a döndü.

  “DİLEK'İ BAŞIMIN ÜZERİNDE TAŞIRIM”

  Nişanlısını biran olsun yalnız bırakmayıp, her gün çiçek verip, gezdiren Ünlü, “Ben O'na ilk gördüğümde aşık oldum. O’nun kalbinin güzelliğini hiçbir şeye değişmem. Onsuz yapamayacağımı anlayınca nişanlandım. Bu tür rahatsızlıklar her gün her an birimizin başına gelebilir. Dilek’le tanıştıktan sonra hayatım değişti. O’nun mutluluğu için ne gerekiyorsa yapacağım. Yüzünün yaralı olması benim için hiç önemli değil. Ne olursa olsun O’nu başımın üzerinde taşırım. Maddi durumumuz iyi olsaydı hiç beklemez yarın nikah masasına otururduk. İkimiz de işsisiz. İş bulur bulmaz evleneceğiz. Kız kardeşlerim de dileği çok seviyor” dedi.

  “YENİDEN DOĞDUM”

  Yüz nakli için iki yıldır tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi'nden gelecek haberi beklediğini belirten Dilek Sürgün ise, Ünlü ile tanıştıktan sonra adeta yeniden doğduğunu söyledi. Sürgün, “Başlangıçta Hüseyin'in arkadaşlık teklifini kabul etmemiştim. Ancak, internette yazışmaya başladığımızda niyetinin ciddi olduğunu anlayıp, ‘Evet’ dedim. Ben O'nu çok seviyorum. Benim için işini bırakıp, geldi. bir an olsun yanımdan ayrılmıyor. Eve kapanmış cehennem hayatı yaşıyordum. O'nunla tanıştıktan sonra dünyalar benim oldu. Adeta yeniden doğdum. Milas Kaymakamı Bahattin Atçı tedavimle yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Şimdi tek isteğim, mesleğimi yapmak veya başka bir kurumda işe girip Hüseyin'le hayatımı birleştirmek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı