GeriEge Asker eğlencesi hastanede bitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asker eğlencesi hastanede bitti

Asker eğlencesi hastanede bitti
refid:26953060 ilişkili resim dosyası

BALIKESİR'in Savaştepe İlçesi'nde asker eğlencesine katılan yaklaşık 100 kişi, yedikleri yemekten zehirlendi. Çeşitli hastanelerde tedaviye alınan bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Beyköy Mahallesi'nde 1994/3 tertip askere gidecek gençler için dün akşam saatlerinde yemekli eğlence düzenlendi. Savaştepe İlçesi dışında Manisa'nın Soma İlçesi'nden de çok sayıda kişi, eğlenceye katıldı. Pilav, ayran ve höşmerim tatlısı ikram edilen yemekli eğlence sonrası 100'e yakın kişi, baş dönmesi, halsizlik, mide bulantısı, kusma gibi şikayetlerle çevre hastanelere başvurdu. Yapılan muayenelerinde gıda zehirlenmesi teşhisi konulan vatandaşlara serum takılarak tedavilerine başlandı. Tedaviye alınanların hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı. Eğlencede verilen yemekten incelenmek üzere numune alındığı belirtildi.

Zehirlenenler arasındaki Mahalle Muhtarı Erol Aydoğan, yaklaşık 2 saat sonra vatandaşların kusmaya başladığını ve 100'e yakın kişinin hastanelere başvurduğunu söyledi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle