Ege Haberleri

  Asker arkadaşı yalanlı dehşet

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  14.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇAMDİBİ’nde bir ay önce kendisini Mehmet Akbuz diye tanıtan bir kişi, rastgele telefon numarası çevirirken Malatya’da oturan Sinan Bakay’a ulaştı.

  Bakay’ın, telefonda konuşmaya başlaması üzerine zanlı, ilk olarak numarayı asker arkadaşından aldığını söyleyip kandırdı. Sohbet ilerleyince zanlı,  arkadaşında tarihi altın bulunduğunu, ucuz fiyata elden çıkarmak istediğini söyleyerek
  pazarlık yapmaya başladı.
  Örnek altınla kandırdı
  Pazarlık sonrasında Malatya’dan gelen Bakay, kendisine verilen iki örnek altını kuyumcuya götürüp gerçek olduğunu öğrendikten sonra parayı tamamlamak için memleketine döndü. Yaklaşık 10 gün sonra bir kez daha İzmir’e gelerek, Mehmet Akbuz sahte ismini kullanan gaspçı ve kendisini Murat olarak tanıtan suç ortağı ile buluştu. Pazarlığın ardından altınları almak için dışarı çıkan Bakay, önce parayı isteyen zanlılara olumsuz yanıt verince saldırıya uğradı. Döverek etkisiz hale getirdikleri Bakay’ın 4 bin 500 TL’sini alan gaspçılar, kaçtı. Polis Kadir ismini kullanan Ü.H.K. ile Mehmet Akbuz sahte ismini kullanan Ş.D.’yi yakaladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı