Ege Haberleri

    Asansörde 1 saat 15 dakika

    Erdem SÜREK, (DHA)
    09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

    Çanakkale’de İnönü Caddesi’ndeki M. Fethi Artuk Apartmanı’nda yaşayan Gümüş ailesi, önceki gün üçüncü kattaki evlerinden çıktı, aşağıya inmek için asansöre girdi.


    Ancak bu sırada elektrik kesildi, asansör zeminle birinci katlar arasında durdu. Arda korkunca Gümüş çifti cep telefonu ışığını kullandı. Bu arada Ahmet Gümüş, 155 Polis İmdat hattını arayarak yardım istedi. Kısa sürede gelen polisler itfaiyeye de haber verdi. Ancak asansör zemin kata tam olarak inmediğinden kapı açılamadı.Apartman yöneticisine de ulaşamayan görevliler ailenin rahat nefes almasını sağlamak için asansör kapısının camını kırdı. Su da verilen aileyi çıkarmak için itfaiye görevlileri kapıyı demir makasıyla kesme hazırlığına girdi.

    Asansörde 1 saat 15 dakika
    Aile kurtarıldı
    Tam bu sırada polis yöneticiye ulaştı. Yönetici 15 dakikada gelip, asansör kapı anahtarını getirebileceğini söyleyince ailenin de onayıyla yeniden bekleyişe geçti. Aile, yöneticinin getirdiği asansör anahtarının yardımıyla kilitli kalan kapının açılmasının ardından kurtarıldı. Gümüş çifti, 1 saat 15 dakikalık asansör esareti sırasında çocuklarının paniğe kapıldığını, sıcağın da etkisiyle zor anlar yaşadıklarını söyledi. Özlem Gümüş, “Bir daha asansörü kullanmayacağım. İnsanın çocuğu korkarken elinden hiçbir şey gelmemesi kadar kötü bir olay yok. Tamamen çaresizlik içinde kurtarılmayı beklemek çok zor” dedi.

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNAN HABERLER

        Sayfa Başı