Ege Haberleri

  Art of Smyrna için nefesler tutuldu

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  15.09.2014 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Usta ellerin işçiliğiyle kusursuz bir şekilde nesnelleşen tasarımlar, İzmir'de bugüne kadar yapılmış en büyük sanat organizasyonuyla 23 Eylül'de Swissotel'de Art of Smyrna gecesinde canlanacak.


  Art of Smyrna'nın Red Dragon Chinese Restaurant gerçekleştirilen basın toplantısına etkinliğin ev sahipleri Dream Design Eser Elgür ile Grafiket Adworks sahibi Görkem Bozkır katıldı. İzmir'in ışıltılı ve büyüleyici güzelliğini ortaya çıkarmak için bir araya gelen usta sanatçıların 2 senedir bu organizasyon için özel olarak hazırlandığını dile getiren tasarımcı Eser Elgür, her detayın büyük bir incelikle planlandığı gecede Zuhal Olcay'ın sahne alacağını söyledi.
  Elgür, "Yüksek katılım beklenen organizasyon sosyal sorumluluk bilinciyle düzenleniyor. Amaç ise; İzmir'in sanata bakış açısını gösterebilmek ve 6 Nokta Körler Derneği'ne destek olmak. Dream Design ve Grafiket Adworks'ün ev sahipliği yaptığı organizasyonda, her biri kendi alanında büyük başarılara imza atmış usta sanatçılar eserleriyle İzmir'e bakışlarını anlatıyorlar. 23 Eylül'de Swissotel'de düzenlenecek organizasyonda; resim, mücevher, obje, minyatür, efe bebekler, halı, cam, fotoğraf, kostüm, tuval, vitray, ebru, seramik, heykel ve şiirin aralarında bulunduğu 14 sanat alanının sergisi gerçekleştirilecek" dedi.
  Yemekli olarak düzenlenecek geceye davetlilerin; smokin, takım elbise veya gece elbisesiyle gelmesi ise zorunlu olacağını belirten Görkem Bozkır ise organizasyonda; mücevher ve tuvalde Eser Elgür, fotoğrafta Mehmet Günyeli, Hakan Kuyumcu ve Reyhan Özlen, objede Siren Kapani ve Onur Tonga, heykelde Ozan Ünal, vitrayde Selahaddin Çelebi ve İsmail Özsoydan, seramikte Atilla Cengizkılıç ve Mustafa Tunçalp, minyatürde Arya Kamali, halıda Fikret Önder, tuvalde İsmail Acar, Meral Topsakal ve Ayten Mungan, efe bebeklerde Lütfiye Batukan, resimde Umur Türkel, Dürdane Demir ve Yakup Öztuna, kostümde Esin Yılmaz ve Hanife Çetiner, şiirde Namık Kuyumcu ve ebruda Özkan Birim'in yer alacağını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı