Ege Haberleri

  Arkas Holding'e Alman konuklar

  Hürriyet Haber
  11.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇEŞİTLİ temaslar için Türkiye’ye gelen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern Başbakanı Erwin Sellering ve beraberindeki heyet, İzmir’de Arkas Holding’i ziyaret etti.

  Deniz, kara, demir ve havayolu taşımacılığı ile entegre ederek gerçekleştirdiği lojistik faaliyetlerden acenteciliğe, armatörlükten liman işletmeciliğine, gemilere yakıt ikmalinden otomotive kadar birçok alanda faaliyet gösteren Arkas’ın filosundaki 27 konteyner gemisiden 20’si Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki Peene Werft ve Stralsund tersanelerinden inşa edildi. Acentelik ve lojistik alanında da DB Schenker, Hapag Lloyd, STILL gibi sektörlerinin önde gelen Alman firmaları ile ortaklığı bulunduğunu hatırlatan Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, “Almanlarla iş yapma felsefemiz uyuşuyor. Disiplin, çalışkanlık gibi temel konularda uyum sağlıyoruz. 20-25 yıldır süren ortaklıklarımız var” diye konuştu. Arkas, yeni gemi inşası yaptırma planıyla ilgili soruya “Şu an konteyner gemisi ihtiyacımız yok, ama ihtiyaç duyarsam kaliteli üretim nedeniyle yine Alman tersanelerini tercih ederim” cevabını verdi.
  Türkiye’de şahit olduğu dinamizmden çok etkilendiğini dile getiren Erwin Sellering, bir Doğu Almanya eyaleti olan Mecklenburg Vorpommern’in de çok yol katettiğini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı