Ege Haberleri

  Arınç: Türkiye'yi hükümetsiz, sahipsiz bırakmayız

  İlker KILIÇASLAN- Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  15.07.2015 - 01:12 | Son Güncelleme:

  MANİSA'da AK Partili Yunusemre Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'yi hükümetsiz, sahipsiz bırakmayız. Türkiye'nin içerideki ve dışarıdaki bütün sorunlarını nasıl 12-13 yıldır çözdüysek, bundan sonra da çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Partili Yunusemre Belediyesi tarafından Yenimahalle'de 2 bin kişiye verilen iftar yemeğine katıldı. İftarda yoğun ilgiyle karşılanan Başbakan Yardımcısı Arınç'a eşi Münevver Arınç ve ağabeyi Ümit Doğay Arınç, AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Murat Baybatur, Yunusemre İlçesi Kaymakamı Yüksel Topal, AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan eşlik etti. Arınç, iftar saati öncesinde masaları tek tek ziyaret ederek, vatandaşların Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'nı erkenden tebrik etti.


  "HÜKÜMET KURMAK İÇİN EN AZINDAN BİR PARTİYE DAHA İHTİYAÇ VAR"
  İftardan sonra vatandaşlara seslenen Arınç, "Seçimlerde en çok milletvekiline sahip olduk. Ama şimdi tek başımıza bir hükümet kuramıyoruz. Koalisyon hükümeti kuracağız. Yarın genel başkanımız partileri ziyaret edecek. Sonra ortak noktalarda buluşacağımız bir parti ile koalisyon hükümeti kurup yolumuza devam edeceğiz. Endişeniz olmasın. Türkiye'yi hükümetsiz, sahipsiz bırakmayız. Türkiye'nin içerideki ve dışarıdaki bütün sorunlarını nasıl 12-13 yıldır çözdüysek, bundan sonra da çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Toplasanız bizim kadar milletvekili olan o 3 partiyi bir araya getirmek mümkün olmuyor. Bizimle hükümet kurmaları umarız ki mümkün olur ancak yine sırtlarını döner 'Biz hükümet olmuyoruz' derlerse bundan sonrası seçimdir. Hepiniz bunu çok iyi biliyorsunuz. O zaman çok iyi kararlar verecek ve ülkemizdeki tek başına iktidarın sağladığı büyük başarıları tekrar seçim sandığında göstereceğiz. Şu anda siz daha bir ay önce karar verdiniz. Bu kararı yok saymak mümkün değil. Siz bize bir parti ile iki parti ile hükümet kurun dediniz. Biz bunun için çalışacağız. Kendimiz için bir şey istemiyoruz. Memleket için çalışıyoruz. Ama hükümet kurmak için en azından bir partiye daha ihtiyaç var. Onlar da aynı mesuliyeti duyarsa, onlar da 'Tamam ben de seninle hizmet etmeye varım' derse, Allah'ın izniyle durmak yok yola devam edeceğiz" dedi.


  "ALLAH ONLARI ISLAH ETSİN"

  Türkiye'de huzurun ve kardeşliğin hakim olduğunu belirten Arınç, "Çok güzel cennet gibi bir vatanda yaşıyoruz. Memleketimizde huzur var, kardeşlik var. Bakın çevremizde birçok ülkeler var. Hepsinde kan ve gözyaşı var. Hepsinde insanlar feryat ediyorlar. Türkiye'ye dönüp 'Aman bizi kurtarın' diyorlar. Gözümüzü kapatamayız, kulaklarımızı tıkayamayız. Herkes kurtuluş yeri olarak Türkiye'yi görürken bizim içimizde bir takım hainler de Türkiye'yi o ülkelere çevirmek niyetinde olabilir. Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyenlerin ellerini ovuşturduğu günleri hiçbir zaman görmeyelim inşallah" diye konuştu. Konuşmasının ardından bir süre vatandaşlarla sohbet eden Arınç, erken seçim istediklerini söyleyen bazı vatandaşlara, "Önce hükümet sonra seçim" cevabını verdi.
  Arınç programın ardından Yunusemre Belediyesi tarafından Yenimahalle'ye yapılan Meslek Edindirme Kursu ve Hanımlar Lokali'nin açılışını eşi Münevver Arınç ile birlikte açtı. Açılış kurdelesini kesilmesini ardından Arınç, hizmete sunulan lokalde incelemede bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı