Ege Haberleri

  Antik havuz ilham kaynağı

  Ferah IŞIK, (DHA)
  12.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pamukkale’ye tatile gelen Devid Duff, Kleopatra’nın yüzdüğü antik havuzdan etkilendi, “Pools Of Cleopatra” markasıyla ürettiği ürünleri satışa sundu.

  İSKOÇYALI Devid Duff, Denizli Pamukkale’deki Kleopatra’nın da yüzdüğü havuz olarak bilinen şifalı suyuyla ünlü “Antik Havuz”dan etkilenerek,“Pools Of Cleopatra” (Kleopatra Havuzları) markasıyla kozmetik ürünleri üretti.
  Duff’un kozmetik ürünleri Antik Havuz’un tanıtımının da yer aldığı bir katologla birlikte Pamukkale’de İl Özel İdaresi’nin işlettiği mağazada satışa sunuldu. İngiltere’de yaşayan İskoçyalı Devid Duff, geçen yıl Temmuz ayında geldiği Pamukkale’de şifalı suyuyla ünlü, Antik Havuz’a girdi. Havuzdaki şifalı suyun yararlarını öğrenen Duff, çok etkilendi.  Duff, tatil bitiminde İngiltere’ye döndüğünde “Pools Of Cleopatra” markasıyla saç ve vücut şampuanı, nemlendirici losyonlar, banyo tuzu ve sütü üretti. Ürettiği kozmetik ürenlerinin tanıtım katoglarında ise yine “Antik Havuz”u kullandı. Duff, Avrupa’daki birçok ülkede satılan kozmetik ürünlerinden Antik Havuz’un girişindeki İl Özel İdaresi tarafından işletilen mağazaya da satılmak üzere gönderdi.

  Turistler beğendi

  “Pools Of Cleopatra” markalı kozmetik ürünler turistler tarafından büyük ilgi gördü. Bunun üzerine Pamukkale Örenyeri İşletmeleri Müdürlüğü de tanıtıma katkı olacağı düşüncesiyle, Kleopatra adıyla şapka, tişört, havlu ve bornoz ürettirip, satışına başladı. İl Özel İdaresi’de mağazasının ismini “Pools of Cleopatra” olarak değiştirdi. Yetkililer, Duff’un kozmetik ürünleriyle birlikte verdiği katoglarda Antik Havuz ve Pamukkale’nin tanıtımına katkı sağladığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı