Ege Haberleri

  Antep cephesi düştü

  Oğuzhan BOYSAN / İZMİR, (DHA)
  25.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Profesyonel lige dönmek için kapalı kapılar ardında temaslarını sürdüren Göztepe'nin çok güvendiği Gaziantep formülü hayata geçirilemedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, ’’Gaziantep BŞB'yi biz vermedik. Göztepe istemeyince GASKİ'yi başka kulübe sattık’’ dedi.

  ESKİŞEHİR'de yapılan 2. Kademe Maçları'nda Ayazağaspor'a penaltılarla elenip 3. Lig'e çıkma şansını kaybeden Göztepe'de yönetim kapalı kapılar ardında profesyonel lige dönmenin çarelerini ararken, Gaziantep cephesinden kötü haber geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Göztepe'nin Bank Asya 1.Ligi'nde yer alan Gaziantep BŞB veya 2.Lig'de mücadele eden GASKİ'yi almak istediğini, ancak Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş'la anlaşma sağlayamadıklarını açıkladı.

  GÖRÜŞTÜK AMA OLMADI

  Gaziantep BŞB'yi başka bir kulübe vermeyi kesinlikle düşünmediklerini, GASKİ için ise başka bir kulüple anlaştıklarını belirten Güzelbey, ’’Göztepeli yöneticilerle yaptığımız ilk görüşme olumlu geçti. Onlar, Gaziantep BŞB'yi istedi. Biz, GASKİ'yi verebileceğimizi söyledik. Birleşme konusunda sorun bulunduğunu, Futbol Federasyonu ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde yeniden görüşmek istediklerini ilettiler’’ diye konuştu.

  OFTAŞ VE İSTANBULSPOR

  Göztepe'nin GASKİ'ye çok sıcak bakmadığını, daha yüksek bir ligden takım aradıklarını vurgulayan Güzelbey, ’’Bu yüzden GASKİ konusunda başka bir kulüple anlaştık. Şu anda ismini açıklamak istemediğim kulüp, GASKİ'yi tüm borçlarıyla birlikte alacak. Göztepe için artık Gaziantep cephesi kapandı. Farklı takımlara yönelmeleri gerekecek. Göztepe'ye yardımcı olmayı çok istemiştik, ama olmadı’’ diye konuştu. Sarı-kırmızılıların, Gençlerbirliği OFTAŞ ve İstanbulspor üzerinde durdukları öğrenildi.

  İki kulübün de ismi değişecekti

  GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Göztepe'ye sundukları formülü şöyle anlattı: ’’GASKİ konusunda anlaşsaydık, iki kulüp kongreye gidip isimlerini değiştirecekti. Göztepe ismini alan GASKİ Futbol Federasyonu'na başvurup tesisi ve stadı olmadığı için maçlarını İzmir'de oynamayı talep edecekti. Gaziantep BŞB ve GASKİ aynı tesisi kullandıkları için bu imkan vardı. Böylece Göztepe yine İzmir'de kalmış olacaktı. Ancak artık yapabileceğimiz bir şey yok.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı