Ege Haberleri

  Annesinin meleği Özlem değer miydi

  Cem ULUCAN AYDIN, (DHA)
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın’ın Tepecik Beldesi’nde, annesiyle yaşayan lise öğrencisi Özlem Erkin evde tüfeği çenesinin altına dayayıp intihar etti.

  AYDIN Tepecik Osmangazi Ticaret Meslek Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Özlem Erkin (16), iddiaya göre, aynı sınıftaki H.G. (18) ile bir süre önce arkadaşlık yapmaya başladı. Ancak, önceki gün H.G., Erkin’e ayrılmak istediğini söyledi.

  Bunalıma giren liseli kız eve geldi, babasından bir süre önce boşanan annesi Gülten Erkin’le zaman geçirip odasına kapandı. Sosyal paylaşım sitesindeki ilişki durumunu “İlişkisi yok” olarak değiştiren Erkin, cep telefonundan mesaj atan arkadaşına, “Ne okula gelecek, ne de sınava girecek durumum yok” yanıtı gönderdi. Bir süre sonra odadan tüfek sesi geldi, anne koştu ve kızının cansız bedenini buldu. Komşuların haber verdiği jandarma bir intihar notu bulamaz ken, genç kızın tüfeği çenesinin altına dayayıp ateşlediği belirlendi. Anne Erkin’in yalnız yaşadıkları için tüfeği güvenlik nedeniyle bulundurduğu ileri sürüldü.

  Yetiştirme yurdundan

  H.G.’nin yetiştirme yurdunda büyüdüğü ve 18 yaşını doldurunca da çıkarıldığı, bunun üzerine de arkadaşlarıyla ev kiraladığı ortaya çıktı. H.G.’nin önceki gün Özlem Erkin’e ayrılmak istediğini söyleyince talihsiz kızın ağlayarak eve gittiği öğrenildi.Özlem Erkin’in cenazesi dün Tepecik Camisi’ne getirildi. Arkadaşları, “Özlem, bizi sınıfta bekliyor” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

  Hayat doluydun nasıl yaptın

  Gülten Erkin yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta dururken, “Sen benim meleğimdin, arkadaşların burada sen nerdesin? Sen hayat doluydun, bunu nasıl yaparsın” feryadı yürek dağladı. Genç kız, cenaze namazının ardından Tepecik Belde Mezarlığı’nda toprağa verildi.
  Jandarma soruşturma başlatırken, talihsiz kızın çoğunun yaşı küçük olan arkadaşlarının ifadesini savcılığın alacağı bildirildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı