Ege Haberleri

  Annesini uyutup kasayı boşalttı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  19.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ailesinin yardımlarıyla kurduğu iş yerleri iflas eden Ayhan Uztemur, eşinin kendisini evden kovduğunu söyleyerek barıştığı annesini, ilaçlı mevye suyuyla uyutup kasadaki, 600 bin TL, 100 bin TL’lik ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı.

  İZMİR’in önde gelen atık kağıt toplama firmasının sahibi olan Cihan Cihanoğulları, soyismini mahkeme kararıyla değiştirmesine rağmen bu kararına uymayan büyük oğlu Ayhan Uztemur için nakliye firmasından, mobilya mağazasına kadar birçok işyeri açtı. Cihanoğulları, her seferinde iflas edip kendisini ekonomik zorluk içerisine düşüren ve çeşitli adli olaylara adı karışan oğlu Ayhan Uztemur ile kavga edip 10 yıl önce ilişkisini bitirdi.
  Eşim kovdu yalanıyla barıştı
  Bir yıl önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavisi sırasında da Karabağlar Belediyesi Meclisi yedek üyeleğine seçilen Cihan Cihanoğulları’nın, yatalak kaldığını öğrenen Ayhan Uztemur (37), annesi Belgüzar Cihanoğulları’nın yanına gitti. Annesine kavga ettiği eşinin kendisini evden kovduğunu söyleyen Uztemur, af diledi. Oğluna daha fazla dayanamayan Belgüzar Cihanoğulları, onu affedip evinde kalmasına izin verdi.
  Hazırladığı planı uyguladı
  Annesiyle ilişkisinin düzelmesinin ardından hain evlat Uztemur, hazırladığı planı uygulamaya başladı. Uztemur, iddiaya göre ilaçlı mevve suyunu ikram edip uyumasını sağladığı annesinin cebinden aldığı anahtarla kasayı açıp içerisindeki 600 bin TL nakit parayla 100 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı. Cihanoğulları, olayı 4 oğluna anlatıp savcılığa ve polise suç duyurusunda bulundu.

  Anne yüreği dayanmadı

  Ayhan Uztemur’un annesine ve babasına yaşattıklarına isyan eden 4 kardeşi ise, el ilanları bastırıp onu aramaya başladı. 10 yıldır konuşmadığı oğlununun kendisine yaşattıklarına isyan eden Belgüzar Cihanoğulları, “Ağlayıp ayaklarıma kapanınca anne yüreğim dayanmadı, bizlere bu kazığı atmak için yapmış. Peşini bırakmayacağım, kardeşleri yerini söyleyene 15 bin dolar para ödülü verecek” dedi. Polisin aramalarına rağmen kayıplara karışan Ayhan Uztemur, bulunamadı. Ayhan Uztemur’un yakalanması için yakın çevresi dahil herkesin araştırıldığı, soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı