Ege Haberleri

  Annesini öldürdü, hamile eşini vurdu ve eğer...

  Hürriyet Haber
  26.02.2015 - 01:21 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Gökhan A.'nın iddiaya göre av tüfekli saldırısında sol kolundan yaralanan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu'nun hastanedeki tedavisi sürüyor. Aynı saldırıda annesinin öldüğünden haberi olmayan Ayşe Kocaoğlu'nun, 2 aylık hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine, yeterli tedavisinin yapılamadığı; kürtaj isteğine de bebeğinin babasının izninin istendiği ileri sürüldü.

  Fethiye İlçesi Karaçulha Mahallesi'nde 3 katlı apartmanın 1'inci katında, geçen 8 Şubat'ta meydana gelen olayda, iddiaya göre Gökhan A., yaklaşık 5 aydır ilişki yaşadığı, kendisinden ayrılmak isteyen Ayşe Kocaoğlu ve annesi Şule Kocaoğlu ile tartıştı. Daha önce de ayrılmaya karar verip evi terk eden sevgilisini ikna eden Gökhan A., bu kez genç kadını kararından vazgeçiremeyince dehşet saçtı.

  Av tüfeğini ateşleyen Gökhan A., Ayşe Kocaoğlu'nu sol omuzundan, kaçmaya çalışan Şule Kocaoğlu'nu da sırtından vurdu ve olay yerinden kaçtı. Fethiye Letoon Hastanesi'ne kaldırılan Şule Kocaoğlu, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ayşe Kocaoğlu ise tedaviye alındı.

  Yakınlarının ifadesine göre, ilk müdahalede hamile olduğu anlaşılamayan Ayşe Kocaoğlu, müdahale sırasında 2 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen genç kadına, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediği ileri sürüldü. Kolundaki iltihap yayılan talihsiz kadın sol kolunu kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.

  İddiaya göre, bebeğini aldırmak isteyen Ayşe Kocaoğlu'na, hastane yetkilileri bebeğin babasının izninin olması gerektiğini söyledi. Tek koluyla üç çocuğa bakamayacağını dile getiren genç kadın, yetkililerden yardım istedi. Bu arada, olayın ardından gözaltına alınan Gökhan A., tutuklandı. Annesinin ölümünden habersiz olan Ayşe Kocaoğlu, kolunu kaybetmek istemediğini aktardı.
  İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı