Ege Haberleri

  Anne ve babasının ismi yaşatılacak

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Daniel bebeğin Ekim 2010’da tatillerini geçirmek üzere Türkiye’ye gelen İzlandalı çift, bebekleri Daniel’le Muğla’dan Denizli’ye giderken kaza yapmıştı.

  Daniel bebeğin Ekim 2010’da tatillerini geçirmek üzere Türkiye’ye gelen İzlandalı Johann Arnason ve Dora Dagbjort Tryggvadottir, bebekleri Daniel’le Muğla’dan Denizli’ye giderken kaza yapmıştı. Çift ölürken, Daniel bebek yara almadan kurtulmuştu. Kaza sonrasında Daniel’e, İzmir İzlanda Fahri Konsolosu Esat-İclal Kardıçalı sahip çıkmış, bir süre evlerinde ağırlamışlardı. Daniel bebek daha sonra dedesi Arni İngi Stefansson ve dayısı Gunnar Tryggvason’a teslim edilmişti. Kardıçalı çiftinin verdiği destek ve konsolosluk hizmetlerinden etkilenen Daniel’ın ailesi, karşılık olarak, Esat-İclal Kardıçalı’nın kuruluşuna aktif önderlik ettikleri ve halen yönetiminde bulundukları Orion Eğitim Vakfı’na bağışta bulunmuştu.


  Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu, bu bağış karşılığında, resmi açılışı geçtiğimiz 23 Mayıs’ta gerçekleşen Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu’nun yeni kampüs binasında anasınıfı 6A’ya Daniel bebeğin annesi Dora Dagbjort Tryggvadottir ile babası Johann Arnason’un ismini vererek, yaşatma kararı aldı. Bir süre önce Kardıçalı ailesini ziyarete gelen dede Arni İngi Stefansson ve babaanne Dora Stefansson, çocuklarının isimlerinin sonsuza kadar yaşayacak olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek okul yönetimine teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı