Ege Haberleri

  Anne üniversitesi mezunları

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  26.02.2016 - 13:14 | Son Güncelleme:

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBÜSEM) ile Yunusemre Belediyesi işbirliği ile düzenlenen "Anne Üniversitesi" eğitimini başarıyla tamamlayan 47 katılımcıya törenle sertifikaları verildi.

  Anne üniversitesi mezunları

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBÜSEM) ile Yunusemre Belediyesi işbirliği ile 18 Ocak-17 Şubat 2016 tarihleri arasında "Anne Üniversitesi" eğitim düzenlendi. Eğitime, 47 anne katıldı. 20 saat süren eğitimde annelere, insan ilişkileri, iletişim, finansal okuryazarlık, medya okuryazarlığı, bilgisayar, sağlık, çevre ve değerler eğitimi konularında bilgiler verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan anneler sertifika almaya hak kazandı. CBÜ Sinema Salonu’nda düzenlenen törenle, cübbe giyen annelere sertifikaları dağıtıldı. Sertifika törenine CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Kadıoğlu, CBÜSEM Müdürü Mahmut Karğın ve sertifika almaya hak kazanan anneler katıldı.

  Anne üniversitesi mezunları

  "AİLEYİ BİR ARADA TUTMA ANNEDEN GEÇİYOR"

  Törende konuşan CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, "Allah’ın kadınlara belki biz erkeklerde çok daha farklı yetenekler verdiğini düşünüyorum. Bu anlamda duygusal zekalarının bize göre çok üst düzeyde ve hissiyatının çok üst düzeyde düşünüyorum. Annelerimize geniş kapsamlı bir eğitim verdik. Niye bu kadar geniş kapsamlı eğitim dediğimde aklıma gelen şu: ’Her anne aynı zamanda evinin muhasebecisidir. Her anne evin psikolojik durumunu tartan psikolojiden mutlaka anlaması gereken ailenin temel dirediğidir. Günümüzde bildiğiniz gibi medyanın yapısının değişmesi ile birlikte ailenin içerisindeki o ilişkiler değişmeye başladı. Ne oldu? Çocuklar ayrı odalara gidiyorlar. Belki eşler ayrı odalara gidiyorlar. Kimisi internette takılıyor kimisi televizyon izliyor. Dolayısıyla bu birleştirme ve bir araya getirme anneden geçiyor. Bu yüzden bu eğitimlere önem veriyoruz. Eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

  Anne üniversitesi mezunları

  Konuşmaların ardından CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Kadıoğlu, eğitimi veren üniversitenin öğretim görevlilerine teşekkür sertifikası, annelere ise eğitim sertifikalarını verdi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı