Ege Haberleri

  Anne kız şampiyon

  İZMİR (DHA)
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu'nun Siirt'te düzenlediği Türkiye Volo Şampiyonası'nda İzmirli anne ve kızı şampiyon oldu.

  Bocce branşında yıllardır hem Konak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nü hem de Türk Milli takımını başarılı bir şekilde temsil eden anne Talia Kumartaşlıoğlu ve kızı İlke Kumartaşlıoğlu geçtiğimiz hafta Siirt'te Yapılan Türkiye Volo Şampiyonası'nda geleneksel çiftler kategorisinde şampiyonluk elde ederek iki yıl üst üste aynı başarıyı gösterdi.
  Ülkemize dünya ve Avrupa şampiyonalarında birçok madalya kazandıran ilke Kumartaşlıoğlu, kombine oyununda da Türkiye Şampiyonluğu'na ulaşarak iki altın madalya sahibi oldu. İlke, basamak oyununda da ikinci olarak gümüş madalya, röle oyununda takım arkadaşı Sena Kaya ile birlikte üçüncü sırada yer alarak bronz madalya elde etti.
  Öte yandan, Gökhan Çelik Kombine oyununda finalde rakibine yenilince gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldı, Merve Timur kadınlar altın nokta oyununda final dörtlüsünde yarışarak şampiyonayı üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu.
  Türkiye Şampiyonası'nda geleneksel çiftler kategorisinde yarı finale kalan Talia Kumartaşlıoğlu ve ilke Kumartaşlıoğlu çiftinin şampiyon olmasının yanında Merve Öztürk ve Sena Kaya çifti de bronz madalya kazandı. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, “Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek olan Türk milli takımında birçok sporcumuz yer alıyor. Bu tablo bize gurur veriyor. Başarıların devamı gelecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı