Ege Haberleri

  Ana kucağı gibi

  Hürriyet Haber
  01.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘‘Maddi kaynak yok’’ bahanesinin ardına sığınmayıp, hayırseverleri harekete geçiren müdür, bakımsızlıktan dökülen Yetiştirme Yurdu'nu sıcak bir yuvaya dönüştürdü.

  AYDIN Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Yetiştirme Yurdu, geçirdiği büyük değişimle sevgi, şefkat dolu bir eve dönüştü. 1.5 yıl önce göreve atanan Müdür Halil Eraydın, Aydın Valiliği'nin desteğini, hayırseverlerin yardımını alarak yurdu tepeden tırnağa değiştirmek için çalışma başlattı.

  Baştan yaratıldı

  BAKIMSIZ haldeki binada dolaplar, masalar, sandalye ve halılar, banyo, tuvalet yenilendi. Duvarlar boyandı. Müdür, iki sosyal hizmet uzmanı, iki psikolog, sekiz öğretmen, iki hemşirenin de aralarında bulunduğu 42 personeliyle, çocuklara temiz ve sağlıklı bir ortam oluşturdu.

  Aydınlılar da seferber

  SEVGİ, güven havası yaratılırken, 12-18 yaş arası kimsesiz 112 çocuk ve genç için hayırsever Aydınlılar arasında gönüllü ordusu da oluştu. Yurtta kalanların derslerindeki başarı seviyesi yükselirken, sosyal ve sportif faaliyetlere de yönelindi, başarılar birbirini izlemeye başladı.

  Bakan örnek gösterdi

  SOSYAL Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakanı Hasan Gemici, Aydın'da yaptığı inceleme sırasında yurdu gezdi, diğer illerdeki yurtlara örnek olmasını istedi. Ayrıca Aydın Rotary Kulübü de mesleğinde gösterdiği başarı nedeniyle Yetiştirme Yurdu Müdürü Halil Eraydın'ı plaketle ödüllendirdi.

  MÜDÜR ERAYDIN:

  Birçok dalda başarılılar

  GÜZEL ve temiz ortamlarda çocukları yarınlara daha iyi hazırlayabileceklerini düşünen Müdür Halil Eraydın, ‘‘Kuruluşumuz sıcak bir ev gibi oldu. Çocuklarımızın kendilerine sunulanların kıymetini bildiğini, korumak için büyük çaba harcıyor. Futbolda yetiştirme yurtları arasında geçen yıl Türkiye şampiyonu oldular. Satranç kulübü, 32 kulüp arasında altıncı oldu. Masa tenisinde faaliyet gösteriyoruz. Aydın'ı temsil ediyoruz. Çocuklarımız daha büyük başarılara imza atacaklar’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı